Warning: Unexpected character in input: ' in /home/users/bojarski/public_html/wp-blog-header.php on line 22

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/users/bojarski/public_html/wp-blog-header.php:22) in /home/users/bojarski/public_html/wp-content/plugins/contact-form-plugin/contact_form.php on line 852

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/users/bojarski/public_html/wp-blog-header.php:22) in /home/users/bojarski/public_html/wp-content/plugins/contact-form-plugin/contact_form.php on line 852
Aktualności | bojarski.net.pl

Aktualności

20 września 2017 r.

Trwa nabór na studia podyplomowe na kierunku: Windykacja i zarządzanie wierzytelnościami w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Kierunek ten daje możliwość studiowania i zdobywania praktycznych umiejętności.

Studia kierowane są do pracowników zajmujących się nadzorowaniem procesów zarządzania wierzytelnościami, pracowników działów sprzedaży i handlowych, a także działów windykacji oraz samodzielnych przedsiębiorców i przedstawicieli firm działających w branży zarządzania wierzytelnościami.

W trakcie zajęć wykorzystywane są aktywne formy dydaktyczne: warsztaty, case studies, ćwiczenia, dyskusje oraz symulacje i wymiana wzajemnych doświadczeń. Kadrę dydaktyczną stanowią konsultanci zajmujący się zawodowo dochodzeniem należności oraz wykładowcy i praktycy z doświadczeniem w zabezpieczaniu należności i kontraktów handlowych – wśród nich radca prawy dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie kierunku wsb.pl/wroclaw

15 września 2017 r.

W Wałbrzychu w Zamku Książ odbyło się Dolnośląskie Forum Gospodarcze, największa regionalna konferencja skupiająca przedstawicieli samorządów oraz biznesu. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość poznać potencjał gospodarczy Dolnego Śląska oraz ofertę regionu w zakresie wspierania inicjatyw gospodarczych oraz przedsiębiorczości. Gościem specjalnym konferencji był profesor Robert Gwiazdowski – prawnik, komentator gospodarczy, doradca wielu polskich i zagranicznych firm, przewodniczący rady Centrum im. Adama Smitha, który w swoim wystąpieniu zajął się zagadnieniem partnerstwa publiczno-prywatnego.

W programie konferencji znalazły się również bloki warsztatów tematycznych. Podczas jednego z nich, zatytułowanego “Przedsiębiorca w obliczu kontroli” radca prawny Katarzyna Schmidt-Kwiecińska omówiła kwestie związane ze zmianami w ochronie danych osobowych. Z wystąpień pozostałych prelegentów uczestnicy mogli dowiedzieć się: jak rozwinąć firmę, skąd pozyskać środki na rozwój, jak skutecznie reklamować się w Internecie, jak przygotować się do kontroli skarbowej i kontroli PIP oraz na jakich warunkach udzielana jest pomoc publiczna. Konferencja była okazją do pozyskania nowych kontaktów biznesowych, partnerskich dyskusji oraz wymiany doświadczeń.

14 września 2017 r.

We Wrocławiu w hotelu Q Hotel Plus odbyła się kolejna edycja Regionalnych Spotkań Zarządców Nieruchomości. RSZN to największy w Polsce cykl konferencji zajmujących się problematyką zarządzania nieruchomościami. Tematyka spotkań poświęcona jest profesjonalnemu zarządzaniu budynkami wielorodzinnymi oraz prezentacji rozwiązań dedykowanych branży. Konferencja była również okazją do zaznajomienia uczestników z ochroną danych osobowych. W roli prelegenta wystąpiła mec. Katarzyna Schmidt-Kwiecińska prezentując temat: “Ochrona danych osobowych – zmiany w przepisach”. Wśród tematów zaprezentowanych podczas pozostałych wystąpień, znalazły się kwestie dotyczące: zarządzania finansami, ubezpieczeń, systemów grzewczych, oświetleniowych i bezpieczeństwa, restytucji mienia po pożarach i zalaniach oraz stosowania oprogramowań dedykowanych zarządcom. Na zakończenie konferencji rozlosowano nagrody oraz wręczono certyfikaty.

23 sierpnia 2017 r.

“Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” promuje i nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Docenia innowacyjność i zaangażowanie inwestycyjne, zauważa działania na rzecz lokalnej społeczności i wymierne korzyści, jakie naszemu regionowi przynosi 300 tysięcy dolnośląskich podmiotów gospodarczych. “Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to wyjątkowe podziękowanie dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Jednocześnie z każdą edycją coraz więcej firm oraz instytucji decyduje się wziąć udział w Konkursie. Tylko w 2015 roku zanotowaliśmy ponad 200 zgłoszeń na Konkurs. Podsumowanie pierwszego etapu Konkursu i ogłoszenie nominowanych do “Dolnośląskiego Gryfa” następuje natomiast podczas specjalnej konferencji prasowej z udziałem Członków Kapituły Konkursu.

Tradycyjnie o wysokim poziomie Konkursu decyduje skład Kapituły, której Członkami są znamienici eksperci i specjaliści w takich dziecinach jak: nauka, biznes i polityka – w tym rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska – odnoszący sukcesy na rynku krajowym i zagranicznym. Od 2016 roku Przewodniczącym Kapituły Konkursu jest prof  dr. hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Zwieńczeniem Konkursu jest coroczna Wielka Gala Biznesu, która przyciąga najważniejsze osobistości Dolnego Śląska ze świata biznesu, nauki, polityki i kultury. W latach 2015-2016 Wielkie Gale Biznesu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, będącym jedynym tego typu obiektem w Polsce, przyciągnęły ponad 2000 gości.

Jednocześnie każda edycja Konkursu jest promowania w najważniejszych mediach regionalnych i ogólnopolskich. Relacje z XII i XIII edycji Konkursu ukazały się m.in. w magazynie “Forbes”, czy też “Gazecie Wrocławskiej”. Retransmisja z Wielkiej Gali biznesu natomiast w TVP 3 Wrocław.

Udział  w Konkursie “Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” przynosi przedsiębiorstwom i samorządom rozmaite korzyści, do której zaliczyć można: Prestiż (uczestnik zyskuje szansę dołączenia do grona najważniejszych przedsiębiorstw instytucji na Dolnym Śląsku), Promocję (uczestnik zyskuje szansę na wypromowanie firmy w środowisku biznesowym), Kontakty (uczestnik zyskuje możliwość zawarcia nowych kontaktów biznesowych) oraz Darmową Prezentację (uczestnik zyskuje okazję do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć).

W tym roku Organizatorzy wraz z Partnerem Merytorycznym Konkursu – firmą PwC przewidzieli osiem kategorii konkursowych: 1. Nagrodę za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw; 2. Nagrodę za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw; 3. Nagrodę Ambasador Dolnego Śląska; 4. Nagrodę za społeczną odpowiedzialność firmy; 5. Nagrodę dla samorządów w tworzeniu własnej, lokalnej marki; 6. Nagrodę dla Pioniera Wieku Cyfrowego; 7. Nagrodę Dolnośląski Produkt Roku; 8. Nagrodę Sukcesja z sukcesem.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Konkursie zapraszamy do wypełniania zgłoszeń. Zgłoszenia dostępne na stronie www.gryfy.pl można przesyłać w formie elektronicznej lub pocztą tradycyjną na adres Organizatora: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43, 50-059 Wrocław z dopiskiem Konkurs “Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” w terminie do 15 września 2017 roku (również zgłoszenia wysłane pocztą tradycyjną muszą trafić do biura organizatora do tego terminu).

Tegoroczna Wielka Gala Biznesu, wieńcząca 14. edycję Konkursu, odbędzie się 23 października 2017 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Więcej informacji o Konkursie na stronie: www.gryfy.pl

22 czerwca 2017 r. 

Radca prawny Paweł Bojarski uczestniczył w Walnym Zebraniu Członków Dolnośląskich Pracodawców, które odbyło się w Hotelu Niemcza SPA w Niemczy. Podczas spotkania przyjęto sprawozdanie merytoryczne i finansowe Związku za 2016 r. oraz dyskutowano na temat rozwoju dolnośląskiej przedsiębiorczości.

9 czerwca 2017 r. 

w Poznaniu w Centrum Konferencyjnym “Młyńska 12″ odbyła się Wielkopolska Konferencja Zarządców Nieruchomości. Tematem przewodnim spotkania była próba odpowiedzi na pytanie: Jak skutecznie zabezpieczyć Wspólnoty Mieszkaniowe i Zarządców Nieruchomości na wypadek błędów wykonawców? Jednym z prelegentów uczestniczącym w konferencji był przedstawiciel Kancelarii radca prawny Marcin Arciszewski. Podczas swojego wystąpienia omówił problematykę konstruowania zapisów umowy o przeprowadzenie prac remontowych w kontekście skutecznego dochodzenia odpowiedzialności wykonawców. W dalszej części konferencji dominowała tematyka ubezpieczeń majątkowych na rynku zarządzania nieruchomościami. Organizatorem wydarzenia było Europejskie Centrum Zarządzania i Ochrony Prawnej Sp. z o.o.

23 lutego 2017 r.

We Wrocławiu w Hotelu HP Park Plaza odbyła się konferencja w ramach XV-tych Regionalnych Spotkań Zarządców Nieruchomości organizowanych przez Polski Instytutu Rozwoju Rynku. Podczas tej edycji radca prawny Marcin Arciszewski zapoznał uczestników z tematyką dochodzenia roszczeń o zapłatę, zwracając uwagę na: błędy w dowodzeniu zasadności roszczeń, błędne rozumienie dowodu z dokumentu, złą praktykę dotyczącą kserokopii dokumentów i faktur VAT, wybór niewłaściwej drogi procesowej oraz błędy w umocowaniu. Mecenas Arciszewski odpowiadał na pytania słuchaczy dzieląc się wiedzą i praktycznym doświadczeniem.

Wśród tematów zaprezentowanych przez pozostałych prelegentów znalazły się kwestie dotyczące: efektywnego zarządzania nieruchomościami i finansami, produktów ubezpieczeniowych, systemów energooszczędnego oświetlenia oraz rozwiązań w zakresie ocieplania nieruchomości i renowacji dachów. Na zakończenie konferencji rozlosowano nagrody oraz wręczono certyfikaty.

18 i 22 października 2016 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska wystąpiła w charakterze partnera merytorycznego szkoleń dla przedsiębiorców organizowanych przez Biuro Rachunkowe Jadmar sp. z o.o. Podczas szkoleń realizowanych w Bolesławcu oraz we Wrocławiu radca prawny Marcin Arciszewski omówił temat: “Ograniczenia w zbywaniu nieruchomości wynikające z przepisów prawnych”.

20 października 2016 r.

Dofinansowanie do szkoleń pracowników. Nowe możliwości rozwoju kwalifikacji personelu.

Partner naszej kancelarii – firma Human Partner sp. z o. o. zaprasza pracodawców do skorzystania ze szkoleń dofinansowanych ze środków unijnych. Przedsiębiorcy z sektora MŚP będą mogli uzyskać aż do 80% dofinansowania na szkolenia, coaching oraz doradztwo biznesowe.

Human Partner przygotował katalog szkoleń na 2017 rok, obejmujący ponad 57 tematów różnych szkoleń m.in. w zakresie zarządzania, sprzedaży, negocjacji, podstawy LEAN Managmanet – 5S, MUDA, zarządzania przepływami w organizacji LEAN, ochrony danych osobowych w praktyce, motywowania pracowników do osiągania celów.

Eksperci naszej kancelarii będą prowadzić specjalistyczne szkolenia dla pracodawców m.in.:

- Windykacja należności oraz postępowanie egzekucyjne i zabezpieczające;

- Ochrona danych osobowych w praktyce – kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji;

- Prawne aspekty prowadzenia firmy – o czym każdy menedżer powinien pamiętać;

- Umowy w obrocie handlowym;

- Odpowiedzialność prawna członków zarządu spółek;

- Prawo pracy w praktyce z uwzględnieniem najnowszych zmian;

- Prawo własności przemysłowej. Strategie ochrony prawnej i komercjalizacja dóbr własności przemysłowej.

Human Partner Sp. z o.o. jako firma szkoleniowa posiada oficjalny wpis do Bazy Usług Rozwojowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dzięki czemu może świadczyć usługi szkoleniowe i doradcze z możliwością dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Pracodawca będzie mógł uzyskać aż do 80% dofinansowania do szkoleń pracowniczych. Maksymalny poziom wsparcia wynosi 25 000 złotych netto na firmę. Nowością jest to, że przedsiębiorca nie będzie musiał przygotowywać specjalnego wniosku i czekać tygodniami na jego rozpatrzenie, tak jak to było w przypadku Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Procedura będzie prosta i przyjazna dla pracodawcy.

Firmy zainteresowane współpracą proszone są o kontakt z Panem Marcinem Kukizem tel.+ 71/ 797 67 69, e-mail: m.kukiz@humanpartner.pl lub sekretariat@humanpartner.pl

15 września 2016 r. 

We Wrocławiu w Hotelu Mercure odbyła się XIV edycja Regionalnych Spotkań Zarządców Nieruchomości organizowanych przez Polski Instytutu Rozwoju Rynku. Podczas konferencji radca prawny Katarzyna Schmidt-Kwiecińska zrealizowała szkolenie zatytułowane: “Naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych w spółdzielniach mieszkaniowych i firmach zarządzających nieruchomościami – jak im przeciwdziałać?” Omówiono m.in. powierzenie zarządcy zarządu i danych osobowych, indywidualne kwestie dotyczące wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz najczęściej występujące uchybienia. Mecenas Katarzyna Schmidt-Kwiecińska odpowiadała na pytania uczestników dzieląc się wiedzą i praktycznym doświadczeniem.

Wśród tematów omówionych przez pozostałych prelegentów znalazły się kwestie dotyczące: efektywnego zarządzania finansami, podnoszenia jakości świadczonych usług za sprawą specjalistycznego oprogramowania oraz stosowania nowoczesnych systemów oświetleń i dociepleń. Na zakończenie konferencji rozlosowano nagrody oraz wręczono certyfikaty.

13 lipca 2016 r.

Zapraszamy wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe do zapoznania się z poniższą informacją oraz do współpracy z naszym partnerem biznesowym firmą Human Partner Sp. z o.o.

Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogą pozyskać środki unijne na remont oraz odnowę części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Z początkiem sierpnia ruszy nowy konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego (RPO WD).

Firma Human Partner zaprasza zarządców nieruchomości do współpracy przy pozyskiwaniu środków unijnych dla wspólnot. Do 30 listopada br. trwa nabór wniosków w ramach RPO WD z działania 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów: Poddziałanie 6.3.1 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu – maj 2017 r.

Dotację unijną będzie można uzyskać na remont i odnowienie części  wspólnych budynku, które nie służą wyłącznie do użytku poszczególnych właścicieli lokali, na którym wzniesiono budynek. Co do zasady za części wspólne uznaje się: ściany zewnętrzne, fundamenty, dach, strychy, korytarze, kominy, pralnie, suszarnie, przechowalnie wózków dziecięcych, instalacje centralnego ogrzewania, kanalizacyjne, czy elektryczne, ściany nośne, windy.

Wszystkie wspierane przedsięwzięcia powinny uwzględniać konieczność dostosowania infrastruktury i wyposażenia do potrzeb osób niepełnosprawnych. Preferowane będą projekty:

  • dotyczące zabytków wpisanych do rejestru prowadzonego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu lub obiektów wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków;
  • realizowane w partnerstwie.

Human Partner oferuje atrakcyjne warunki pozyskania dotacji unijnej oraz obsługi realizowanego projektu. Zapraszamy do współpracy i kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania lub wątpliwości.

Human Partner Sp. z o.o.

ul. Hercena 3-5

50-453 Wrocław

tel./fax: 71 797 67 69

10 czerwca 2016 r.

W Legnicy w hotelu Qubus odbyła się konferencja w ramach XIII-tych Regionalnych Spotkań Zarządców Nieruchomości organizowanych przez Polski Instytutu Rozwoju Rynku. Podczas konferencji radca prawny Katarzyna Schmidt-Kwiecińska zaprezentowała temat: “Wdrożenie i funkcjonowanie systemu danych osobowych w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych”. Omówiono m.in. ustawowe wymogi ochrony danych osobowych, rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji, kwestie realizacji polityki ochrony danych osobowych w tym powierzenie do przetwarzania oraz rejestrację zbiorów. Mecenas Katarzyna Schmidt-Kwiecińska odpowiadała na pytania uczestników dzieląc się praktycznym doświadczeniem w tej materii.

Wśród tematów zaprezentowanych przez pozostałych prelegentów znalazły się kwestie dotyczące: efektywnego zarządzania finansami, redukcji kosztów, ocieplania nieruchomości, systemów energooszczędnego oświetlenia, jak również specjalistycznego oprogramowania, którego celem jest podniesienie jakości świadczonych usług. Na koniec konferencji rozlosowano nagrody oraz wręczono certyfikaty.

25 kwietnia 2016 r.

Z przyjemnością informujemy, że nasz partner biznesowy firma Human Partner Sp. z o.o. zajęła pierwsze miejsce w Plebiscycie Gospodarczym “Gwiazdy Biznesu 2016″ w kategorii Mikro Firma. Podczas gali finałowej, która  odbyła się w Wałbrzychu w Starej Kopalni prestiżową statuetkę “Gwiazdy Biznesu”, zaprojektowaną przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich, autorkę m.in. nagrody muzycznej “Fryderyka” odebrała Wiceprezes Zarządu – Kamila Kowalska.  Kapituła konkursu oceniła i doceniła sytuację finansową firmy, realizowane inwestycje, działania prorozwojowe, innowacyjność produktów i usług, pozycję na rynku dolnośląskich podmiotów, rozpoznawalność marki oraz społeczną odpowiedzialność.

Firmie Human Partner Sp. z o.o  oraz pozostałym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

21 kwietnia 2016 r.

W dniu 21 kwietnia 2016 r. w Polanicy Zdroju radca prawny Katarzyna Schmidt-Kwiecińska poprowadziła szkolenie specjalistyczno-prawnicze zatytułowane “Wdrożenie ochrony danych osobowych w przedsiębiorstwie Zarządcy Nieruchomości” dedykowane dla Zarządców Nieruchomości. Organizatorem spotkania było Dolnośląskie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości. Podczas szkolenia omówiono: wymogi ustawy o ochronie danych osobowych (w tym zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2015 r.), procedurę wdrażania ochrony danych osobowych, rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji, wymogi związane z rejestracją zbiorów danych oraz kwestie dotyczące polityki bezpieczeństwa oraz regulaminów wewnętrznych. Ponadto zwrócono uwagę na ochronę danych osobowych w kontekście obsługi właścicieli lokali, funkcjonowania działu kadr, relacji wewnętrznych z pracownikami, a także działań marketingowych. Szkolenie było okazją do analizy konkretnych przypadków i odpowiedzi na wiele pytań kierowanych od uczestników.

23 marca 2016 r.

W dniu 23 marca 2016 r. na wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS odbyła się konferencja naukowo-branżowa zatytułowana “Prawo a roboty”. Konferencja skierowana do osób zainteresowanych nowymi technologiami i ich wpływem na społeczeństwo oraz systemy prawne stała się okazją do podjęcia dyskusji na następujące tematy: błąd robota a przesłanki odpowiedzialności, “etyka” sztucznej inteligencji, samoświadomy robot – przedmiot czy podmiot praw, roboty a rynek pracy, “autonomia” robota w podejmowaniu decyzji, robotyka a zawód prawnika. Podczas konferencji radca prawny dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska wygłosiła referat pt. Rozwój nowych technologii a ochrona danych osobowych.

18 marca 2016 r.

W Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej we Wrocławiu odbył się kurs medyczny, podczas którego radcy prawni dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska i dr Paweł Bojarski zaprezentowali temat Forma prawna prowadzenia działalności przez lekarza dentystę w kontekście prawa medycznego. Przekształcenie jednoosobowych działalności oraz spółek osobowych w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Podczas prezentacji wskazano różnice między podmiotem leczniczym a praktyką lekarską, omówiono proces przekształcenia i jego skutki oraz wpływ przekształcenia na umowę o udzielenie świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, zawartej z NFZ. Ponadto zwrócono uwagę na: minimalizację ryzyka prawnego związanego z kredytem oraz leasingiem, oddzielenie majątku osobistego od majątku firmy, a także rozliczenia między wspólnikami. Wśród zalet prowadzenia działalności gospodarczej w formie sp. z o.o. wyróżniono możliwość zatrudniania innych lekarzy, co pozwala osiągać dochody nawet w okresie nieobecności (urlopu, choroby) właśnie dzięki zatrudnionym pracownikom.

17 marca 2016 r. 

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowo-branżowej pt.: “Prawo a roboty”, która odbędzie się 23 marca 2016 r. na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, przy ul. Ostrowskiego 30 b, nr sali 127.

Temat robotów i sztucznej inteligencji przestał być już wyłączną domeną literatury i kina. Podnoszony jest za to coraz częściej przez naukowców oraz etyków i także prawnicy powinni uważniej wsłuchiwać się w ich obawy. Konferencja stwarza niepowtarzalną okazję do podjęcia dyskusji na tematy, które już albo w niedalekiej przyszłości, trzeba podjąć, w tym błąd robota – przesłanki odpowiedzialności, “etyka” sztucznej inteligencji, samoświadomy robot – przedmiot, czy podmiot praw, roboty a rynek pracy, “autonomia” robota w podejmowaniu decyzji, czy nawet – robotyka a zawód prawnika.

Osoby zainteresowane udziałem w Konferencji proszone są o zgłaszanie uczestnictwa do 21 marca 2016 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: www.swps.pl/prawo-a-roboty

Serdecznie zapraszamy,

Uniwersytet SWPS, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu Kancelaria Prawna RESULT Witkowski Woźniak Mazur i Wspólnicy sp. k.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji, w szczególności jej program, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.swps.pl/prawo-a-roboty

DR KATARZYNA SCHMIDT-KWIECIŃSKA

ROZWÓJ NOWYCH TECHNOLOGII A OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883) wprowadza dla przedsiębiorców przetwarzających dane osobowe szereg obowiązków związanych z koniecznością zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę przetwarzanych danych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną. Sformułowanie “odpowiednią”  użyte w art. 36 ustawy ma charakter nieostry i pozostawia liczne wątpliwości na gruncie praktycznym, które nie pozwalają na poprowadzenie jasnej linii delimitacji pomiędzy sytuacją, w której przedsiębiorca należycie chroni dane w obszarze informatycznym, a stanem, w którym mamy do czynienia z naruszeniem ustawy. Brak pewności potęguje jeszcze stały rozwój nowych technologii oraz postęp w ramach którego wprost proporcjonalnie do wzrostu ilości zabezpieczeń, powstają nowe sposoby na ich obejście. Co więcej, polski ustawodawca pozostawia Administratorowi Danych Osobowych (zwany dalej ADO)  swobodę wyboru środków ochrony, obligując go jednocześnie do zachowania proporcjonalności stosowanych metod do zagrożeń i kategorii przetwarzanych danych. W ustawie brak skonkretyzowanego katalogu czynności, które winien ADO zrealizować celem pełnego zabezpieczenia danych w formie elektronicznej. Pewne standardy wprowadza załącznik Rozporządzenie MSWiA z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych (Dz.U. Nr 100, poz. 1024). Wymienione w załączniku jedynie poziomy bezpieczeństwa podstawowy, podwyższony i wysoki wydają się niewystarczające. Wątpliwości powyższych, co do adekwatnych sposobów zabezpieczeń,  w żaden sposób nie rozstrzyga dyrektywa 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych. Art. 17 ust. 1 dyrektywy obliguje ADO do wprowadzenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych w celu ochrony danych. Jest on obowiązany do przyjęcia takich środków, które zapewnią poziom bezpieczeństwa odpowiedni do zagrożeń wynikających z przetwarzania danych oraz charakteru danych objętych ochroną, uwzględniając stan wiedzy w tej dziedzinie oraz koszt realizacji. Na poziomie prawodawstwa europejskiego również nie odnajdujemy skonkretyzowane, zamkniętego katalogu zabezpieczeń, których wprowadzenie będzie jednoznaczne ze spełnieniem choćby minimalnego standardu ochrony danych w przestrzeni informatycznej.

Zestawienie ze sobą wymogów ustawodawcy z zabezpieczeniami stosowanymi w wielu polskich przedsiębiorstwach prowadzi do konkluzji, że wykorzystywane metody są ?nieodpowiednie? oraz niewystarczające. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest występowanie w ustawie jednolitego miernika dla wszystkich ADO bez różnicowania ze względu na wielkość przedsiębiorstwa oraz formę prawną prowadzenia działalności. Niejednokrotnie może to prowadzić do wniosku, że jednakowe środki zabezpieczenia winien wprowadzić mikroprzedsiębiorca działający w formie jednoosobowej oraz duża spółka akcyjna. Pomimo faktu, że dysponują oni różnymi możliwościami organizacyjnymi oraz budżetem na wdrażanie rozwiązań informatycznych, zobligowani są do zapewnienia w równym stopniu bezpieczeństwa danych w przestrzeni informatycznej.  Decydujące, w kontekście doboru sposobów zabezpieczeń, jest bowiem dostosowanie ich do istniejących zagrożeń oraz kategorii przetwarzanych danych.

Warto zaakcentować, że obowiązujące przepisy w żaden sposób nie przystają do obecnego stanu nowych technologii, a mimo to w wielu firmach podstawowe mechanizmy służące ochronie danych nie zostały wdrożone. Przedsiębiorcy muszą stale mierzyć się z zagrożeniami wynikającymi z korzystania z sieci publicznych, przechowywaniem danych w chmurze, instalowaniem oprogramowania na telefonach i tabletach, korzystaniem z urządzeń przenośnych. Brak istnienia podstawowych procedur i mechanizmów w wielu firmach prowadzi do powtarzających się incydentów związanych z wyciekiem danych. Stale rośnie także liczba potencjalnych niebezpieczeństw w szczególności związanych z cybeprzestrzenią. Ilość zagrożeń implikuje konieczność wdrażania rozwiązań w obszarze ochrony danych w sposób dynamiczny. Rozwój  nowych technologii generuje bowiem powstawanie luk w systemie ochrony danych w przedsiębiorstwach. Warty uświadomienia jest fakt, że dynamika tych procesów uniemożliwia stworzenie jednolitego zamkniętego katalogu adekwatnych zabezpieczeń. ADO zatem nie uzyska od ustawodawcy punktu oparcia w postaci skonkretyzowanych wytycznych co do koniecznych do wdrożenia sposobów zabezpieczenia danych elektronicznych. Przy doborze adekwatnych metod musi polegać na swojej wiedzy oraz posiadać odpowiednie rozeznanie w istniejących rozwiązaniach informatycznych.

Dylematy te zyskują na swojej aktualności w kontekście nowego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnym przepływem takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), którego obowiązywanie planowane jest od 2018 r. Art. 23 ust. 1 rozporządzenia nakłada na ADO obowiązek uwzględnienia najnowszych osiągnięć technicznych oraz kosztów wdrożenia zarówno w momencie ustalania środków niezbędnych do przetwarzania, jak i w momencie samego przetwarzania przy wdrożeniu odpowiednich środków i procedur technicznych i organizacyjnych, tak by przetwarzanie gwarantowało ochronę praw podmiotu danych. Takie sformułowanie akcentuje konieczność dynamicznego doskonalenia się ADO w obszarze nowych technologii i nie tylko znajomości aktualnych osiągnięć w tym zakresie, ale nawet ?najnowszych?. Jest on zatem zobowiązany do znajomości i monitorowania nowych zagrożeń i rozwiązań im zapobiegającym. Przywołany artykuł poprzez odniesienie się do momentu ustalania środków niezbędnych oraz samego przetwarzania akcentuje ciągłość działań ADO w obszarze ochrony danych.

Istotną konsekwencją unijnej reformy jest także zaostrzenie kar dla przedsiębiorców, którzy będą gromadzić i udostępniać dane w sposób sprzeczny z przepisami. Obecnie znajdujemy się w przededniu szerokich zmian, które skłaniają do zasadniczej weryfikacji istniejących na gruncie przepisów wymogów ochrony danych oraz przygotowania się do ich rozszerzenia. Oczekiwanie względem ADO, w zakresie znajomości najnowszych technologii, skłoni wiele firm do powołania Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Pozwoli to bowiem  na delegowanie obowiązków związanych z ochroną danych na osobę, która posiada w tym zakresie stosowną wiedzę. Umożliwi także stałe podnoszenie kwalifikacji ABI w zakresie nowych technologii, zgodnie z wymogami rozporządzenia. Niewątpliwie kwestia ochrony danych osobowych w związku z wejściem w życie unijnego rozporządzenia stanie się istotnym wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców.

11 marca 2016 r.

We Wrocławiu w Hotelu Mercure odbyła się konferencja w ramach XIII-tych Regionalnych Spotkań Zarządców Nieruchomości organizowanych przez Polski Instytutu Rozwoju Rynku. Podczas konferencji radca prawny Katarzyna Schmidt-Kwiecińska przedstawiła prawne aspekty wdrożenia ochrony danych osobowych oraz zmiany przepisów, które miały miejsce w ostatnim czasie. Omówiono m.in. ustawowe wymogi ochrony danych osobowych, rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji, realizację polityki ochrony danych osobowych w tym powierzenie do przetwarzania oraz rejestrację zbiorów. Mecenas Katarzyna Schmidt-Kwiecińska odpowiadała na pytania uczestników dzieląc się praktycznym doświadczeniem w tej materii.

Wśród tematów zaprezentowanych przez pozostałych prelegentów znalazły się kwestie dotyczące: efektywnego zarządzania finansami, redukcji kosztów, korzystania z informacji gospodarczej, ocieplania nieruchomości, systemów energooszczędnego oświetlenia, jak również specjalistycznego oprogramowania, którego celem jest poprawa jakości świadczonych usług. Na koniec konferencji rozlosowano nagrody oraz wręczono certyfikaty.

3 marca 2016 r.

W dniu 18 marca 2016 r. (piątek) w godz. 9.00 – 13.30 w sali konferencyjnej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej przy al. Matejki 6 we Wrocławiu odbędzie się kurs medyczny organizowany przez  Komisję Kształcenia Dolnośląskiej Rady Lekarskiej we Wrocławiu.

W trakcie szkolenia r. pr. Katarzyna Schmidt-Kwiecińska oraz r. pr. Paweł Bojarski omówią zagadnienia prawne dotyczące Formy prawnej prowadzenia działalności przez lekarza dentystę w kontekście prawa medycznego. Przekształcenie jednoosobowych działalności oraz spółek osobowych w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

2 marca 2016 r.

Firma Alnair we współpracy z Kancelarią Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska zaprasza do udziału w konferencji “Sukcesja naturalnym krokiem rozwoju firmy, poznaj mało znane zagadnienia prawne i merytoryczne”. Konferencja odbędzie się 22 kwietnia 2016 r. Celem Konferencji jest przybliżenie aspektów związanych z tematem sukcesji w szerokim spektrum tematycznym.

Podczas konferencji poruszane będą tematy takie jak: budowanie planu sukcesji firmy – aspekty merytoryczne, przygotowanie sukcesji firmy z punktu widzenia prawa, wprowadzenie planu sukcesji – case study najciekawszych przykładów, przeprowadzenie procesu sukcesji – procesy prawne w praktyce, wyzwania jakie niesie z sobą dzisiejszy rynek, potrzeby rzetelnego i kompleksowego przygotowania procesu sukcesji. Celem spotkania jest przedstawienie drogi oraz sposobów przekazania przedsiębiorstwa zarówno ze strony prawnej jak i merytorycznej, przybliżenie opinii ekspertów oraz omówienie najciekawszych przykładów sukcesji. Podczas konferencji będziecie Państwo mogli skorzystać z indywidualnych porad specjalistów.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja na konferencję:   biuro@alnair.pl   tel: 533-080-538   www.alnair.pl

26 lutego 2016 r.

Na zaproszenie firmy Human Partner Sp. z o.o. radcy prawni dr Paweł Bojarski i dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyli w obchodach jubileuszu 10-lecia istnienia Firmy. Uroczyste spotkanie z Klientami i Partnerami biznesowymi odbyło się na Zamku Topacz. W gronie zaproszonych gości znaleźli się m. in. Prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej – Zbigniew Sebastian, Prezes Dolnośląskich Pracodawców – Artur Mazurkiewicz, Kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC – Marek Woron oraz Zbigniew Ładziński – Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. Podczas uroczystości jubileuszowych wystąpiła polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną Natalia Lubrano.

Kancelaria Radców Prawnych dr Paweł Bojarski i dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska składa Prezesom i Pracownikom firmy Human Partner Sp. z o.o. wyrazy uznania oraz gratuluje osiągniętych wyników. Jesteśmy przekonani, że tegoroczny jubileusz to powód do dumy i zadowolenia, a także bodziec do dalszego dynamicznego rozwoju. Niech inicjatywy i przedsięwzięcia realizowane w przyszłości będą dla Spółki pasmem kolejnych sukcesów.

14 grudnia 2015 r.

Z inicjatywy Zachodniej Izby Gospodarczej, Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej oraz Loży Dolnośląskiej Business Centre Club w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego odbyło się Uroczyste Spotkanie Opłatkowe. W uroczystości udział wzięli m.in. hierarchowie kościelni, przedstawiciele władz miasta, kultury, nauki oraz biznesu, wśród nich radca prawny dr Paweł Bojarski. Gościem Specjalnym tegorocznego spotkania była  prof. Maja Komorowska, wybitna polska aktorka teatralna i filmowa, uhonorowana wieloma odznaczeniami państwowymi, znana z przełomowych ról w historii polskiego kina, której nadano Tytuł Honorowego Mistrza. Jest to wyróżnienie przyznawane osobom wykonującym swój zawód ze szczególną pasją oraz poświęceniem. W minionych latach tym zaszczytnym tytułem uhonorowano również prof. Alicję Chybicką, prof. Jana Miodka, gen. Mirosława Hermaszewskiego, prof. Normana Daviesa oraz prof. Krzysztofa Zanussiego. Szczególną atmosferę spotkania dopełniły serdeczne życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie oraz smak wigilijnych potraw.

(fot. www.zig.pl)

9 grudnia 2015 r.

Nowe priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2016 roku.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) to część Funduszu Pracy przeznaczona na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców. Jego celem jest przeciwdziałanie sytuacjom w których osoby zatrudnione tracą pracę w związku z brakiem kompetencji wymaganych przez dynamicznie zmieniającą się rynek pracy. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o środki KFS, gdy zachodzi potrzeba przekwalifikowania oraz aktualizacji lub uzupełnienia wiedzy i umiejętności. Standardowe dofinansowanie wynosi 80%, a w przypadku firm mikro 100%. Środki te można przeznaczyć na szkolenia, kursy i studia podyplomowe, egzaminy potrzebne do uzyskania dyplomu, badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy, a także na badanie potrzeb szkoleniowych firmy.

W 2016 roku łączna kwota przekazana do dyspozycji KFS w całej Polsce to ponad 191 mln zł. W Planie Funduszu Pracy dla Województwa Dolnośląskiego na realizację zadań przez powiatowe urzędy pracy przeznaczono blisko 11 mln zł. Od nowego roku przed pracodawcami otwierają się nowe możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych, nieograniczone jak dotychczas wiekiem osoby obejmowanej wsparciem na kształcenie ustawiczne.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska zaprasza przedsiębiorców do zapoznania się z ofertą szkoleniową oraz z zasadami ubiegania się o dofinansowanie z KFS.

W 2016 roku będą obowiązywać następujące priorytety wydatkowania środków KFS:

1) wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego, tj. pozostającego w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, mającego na celu uzyskanie lub uaktualnienie kompetencji do celów zawodowych;

2) wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników, którzy mogą udokumentować wykonanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej;

3) wsparcie młodych, nowozatrudnionych pracowników na podstawie umów, o których mowa w art. 150 f ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (do 30 roku życia).

Priorytety wydatkowania rezerwy KFS:

1) wsparcie kształcenia ustawicznego w branżach/zawodach, gdzie pracodawcy oferują miejsca pracy i jednocześnie zgłaszają trudności z zatrudnianiem pracowników;

2) wsparcie kształcenia ustawicznego w branży transportowej w zawodach: kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, maszyniście kolejowi oraz w branży usług opiekuńczych;

3) wsparcie  kształcenia ustawicznego w branżach/przedsiębiorstwach restrukturyzowanych np. w branży górnictwa węglowego, w celu utrzymania zatrudnienia;

4) zaspokajanie zapotrzebowania powiatów, które będą wnioskowały o dodatkowe kwoty KFS na finansowanie kształcenia ustawicznego u pracodawców.

26 października 2015 r.

Podczas koncertu z okazji Wielkiej Gali Biznesu w Narodowym Forum Muzyki wyłoniono laureatów tegorocznej, XII edycji konkursu “Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. O to prestiżowe wyróżnienie biznesowe i gospodarcze na Dolnym Śląsku ubiegały się 24 firmy oraz samorządy w 8 kategoriach konkursowych. Celem konkursu jest promowanie idei przedsiębiorczości i kreatywności gospodarczej w środowisku przedsiębiorców oraz działaczy samorządów terytorialnych, jako podstawowego warunku dynamicznego i harmonijnego rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska. Na zaproszenie organizatorów w uroczystej gali udział wzięli radcy prawni dr Paweł Bojarski i dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska.

Statuetkę “Gryfa” otrzymali:

Gmina Wałbrzych w kategorii: Nagroda dla samorządu za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem

Firma Research Engineering Center Sp. z o.o. w kategorii: Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji

Hydroergia Sp. z o.o. sp.k. w kategorii: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw

KGHM ZANAM S.A. w kategorii: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw

Firma Mine Master Sp. z o.o. w kategorii: Nagroda za innowacyjny projekt i współpracę biznesu z nauką

Firma Dozamel Sp. z o.o. w kategorii: Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy

Wrocławski Park Technologiczny S.A. w kategorii: Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska

Firma Frankonia – Poland Sp. z o.o. w kategorii: Nagroda Dolnośląski Produkt Roku

Nagrodę Specjalną “Gryfa” w kategorii: Osobowość Dolnego Śląska otrzymała prof. Ewa Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej

Wszystkim laureatom i nominowanym serdecznie gratulujemy!

13 i 17 października 2015 r.

Po raz kolejny Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska wystąpiła w charakterze partnera merytorycznego szkoleń dla przedsiębiorców organizowanych przez Biuro Rachunkowe Jadmar sp. z o.o. Podczas szkoleń realizowanych w Bolesławcu oraz we Wrocławiu radca prawny dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska zaprezentowała możliwości pozyskiwania środków na szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, natomiast radca prawny dr Paweł Bojarski omówił kwestie związane z dostosowaniem formy prawnej prowadzonej działalności do zmian rozwojowych firmy. Ponadto omówiono zmiany w: podatkach w 2016 roku, umowach terminowych (obowiązujące od 1.03.2016 roku), zasiłkach i składkach 2015/2016.

7 października 2015 r.

Wrocławskie Centrum Kongresowe gościło uczestników VI edycji Dni Dewelopera. W dyskusji na temat miasta oraz roli deweloperów w jego rozwoju udział wzięli analitycy rynku nieruchomości, specjaliści z zakresu finansów, budownictwa i architektury oraz przedstawiciele rządu i samorządu lokalnego. W gronie zaproszonych gości był radca prawny dr Paweł Bojarski.

Tegoroczną dyskusję zainaugurował “Raport o polskich metropoliach 2015″. W dalszej części konferencji uczestnicy podjęli próbę odpowiedzi na pytanie: Dlaczego jedne miasta rozwijają się szybciej, a inne wolnej? Ponadto dyskutowano o: sytuacji Polaka kupującego mieszkanie, procesie deweloperskim AD 2015 oraz realizacji programu Smart City we Wrocławiu.

18 września 2015 r.

Radca prawny dr Paweł Bojarski uczestniczył w uroczystej gali wręczenia nagród gospodarczych Świdnicki Gryf 2015 , która odbyła się w Teatrze Miejskim w Świdnicy. O prestiżową statuetkę Gryfa, autorstwa świdnickiego artysty Pana Andrzeja Andrzejewskiego walczyło osiemnaście organizacji w sześciu kategoriach. Tegorocznych zwycięzców wyłoniła kapituła składająca się z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, laureatów poprzedniej edycji oraz przedstawicieli instytucji okołobiznesowych.

Nagrody gospodarcze Świdnicki Gryf wręczane są od 2005 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta. Przyświeca im idea wyróżniania firm i przedsiębiorców, którzy rozwijając swoją działalność wnoszą istotny wkład w rozwój miasta oraz województwa dolnośląskiego. Zarówno laureaci, jak i nominowani umacniają poczucie lokalnej tożsamości, a tym samym przyczynią się do kreowania korzystnego wizerunku miasta i regionu.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska, jako partner plebiscytu Świdnicki Gryf 2015 wszystkim laureatom i nominowanym serdecznie gratuluje!

11 września 2015 r.

We wrześniu br. z inicjatywy Polskiego Instytutu Rozwoju Rynku rozpoczęła się dwunasta edycja Regionalnych Spotkań Zarządców Nieruchomości. Cykl spotkań zapoczątkowany wiosną 2009 roku, dzięki różnorodnej tematyce oraz targowo-konferencyjnej formule stał się jednym z najpopularniejszych wydarzeń dla zarządców nieruchomości w Polsce. Adresatami tegorocznych trzynastu konferencji odbywających się na terenie całego kraju są przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, zarządy wspólnot mieszkaniowych, firmy zarządzające i administrujące nieruchomościami oraz jednostki miast i gmin odpowiedzialne za zasoby mieszkaniowe.

Podczas wrocławskiej konferencji zaprezentowano praktyczne rozwiązania wspomagające zarządzanie nieruchomościami m.in. nowoczesne systemy oświetleniowe, informatyczne, domofonowe i wideodomofonowe, a także omówiono kwestie dotyczące restytucji mienia po pożarach i zalaniach oraz zmiany operatora energii elektrycznej lub gazu ziemnego. Radca prawny dr Paweł Bojarski analizując najczęstsze problemy i spory prawne zapoznał uczestników z zagadnieniem miejsc postojowych oraz garaży w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych.

   10 sierpnia 2015 r.

Partnerzy społeczni powołali pierwszą grupę roboczą w KM RPO 2014-2020

5 sierpnia zainaugurowała działalność grupa robocza ds. przedsiębiorstw i innowacji w ramach Komitetu Monitorującego RPO WD 2014-2020. Podczas pierwszego posiedzenia wybrano przewodniczącego grupy, omówiono najważniejsze cele i zadania oraz określono wstępną tematykę najbliższych spotkań. Przewodniczącym grupy jednogłośnie został wybrany Pan Marcin Kowalski z Konfederacji Lewiatan (wiceprezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców). Kolejne posiedzenie  grupy będzie poświęcone najbliższym konkursom RPO dla przedsiębiorców. W skład grupy wchodzą członkowie i zastępcy oraz obserwatorzy Komitetu Monitorującego RPO WD 2014-2020 – głównie przedstawiciele organizacji pracodawców, izb gospodarczych oraz instytucji otoczenia biznesu, a także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Do zadań grupy będzie należało m.in. wypracowywanie rekomendacji i opinii Komitetowi Monitorującemu RPO w obszarze przedsiębiorczości i innowacyjności, analizowanie stanu wdrażania RPO 2014-2020, popularyzowanie dobrych praktyk we wdrażaniu projektów dla biznesu na Dolnym Śląsku.

Firma Human Partner sp. z o.o., której Pan Marcin Kowalski jest Prezesem na stałe współpracuje z Kancelarią i wspiera naszych Klientów w pozyskiwaniu środków europejskich.

22 lipca 2015 r.

Sejm przyjął projekt ustawy o dialogu społecznym, przygotowany i uzgodniony przez organizacje pracodawców, związki zawodowe oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Jest to pierwszy krok w kierunku odbudowania skuteczności dialogu społecznego w Polsce.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt- Kwiecińska jest członkiem Ponadregionalnego Zespołu do Spraw Formuły Dialogu Społecznego oraz Mediacji  z ramienia Konfederacji Lewiatan. Zespół zajmował się opracowaniem uwag i propozycji do nowej ustawy o dialogu społecznym pod kątem wzmocnienia dialogu w regionach.

RDS to krok do przodu w stosunku do Trójstronnej Komisji. Projekt bowiem określa nowy cel działania Rady czyli “prowadzenie dialogu dla zapewnienia warunków rozwoju społeczno-gospodarczego przez zwiększenie międzynarodowej konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej”. Pozwoli to na łatwiejsze znalezienie wspólnych interesów wszystkim stronom dialogu. Rotacyjne przewodniczenie w Radzie poszczególnych stron przełoży się na większe ich zaangażowanie w prace, a także konieczność wspólnego, długoterminowego planowania tych prac. Wzmacnia się obowiązek konsultowania projektów ustaw, strategii i programów rządowych oraz powstaje uprawnienie do proponowania wspólnych projektów zmian prawnych. Zakłada się większą jawność prac Rady, łącznie z rocznym oficjalnym sprawozdaniem z działalności przed parlamentem. Wprowadzenie mechanizmu głosowania większościowego uniemożliwi z kolei blokowanie efektów wspólnych prac przez jedną organizację. Widać z tego, że nowy projekt ma rozwiązać problemy, z którymi borykała się Trójstronna Komisja ds. Społeczno-Gospodarczych.

26 czerwca 2015 r.

W siedzibie Kancelarii Radców Prawnych odbyło się kolejne szkolenie w ramach programu  ”Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” realizowanego przez FRW Media Group.

Szkolenie dla uczestników – start – upów  pt: “Prawne i księgowe aspekty prowadzenia działalności gospodarczej” poprowadzili pracownicy Kancelarii Pan Marcin Arciszewski oraz  Pan Andrzej Tofel – Główny Księgowy.

25 czerwca 2015 r.

W dniu 25 czerwca 2015 r. W Kłodzku w Hotelu Metro w Boguszynie odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców poświęcone tematyce pozyskania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Spotkanie adresowane było do pracodawców z terenu Kotliny Kłodzkiej, celem zapoznania się z korzyściami płynącymi ze środków KFS oraz przedstawienia zasad partnerstwa oraz metod aktywizacji społeczno – zawodowej w ramach projektów realizowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Podczas spotkania pracodawcy poznali procedury pozyskiwania środków z KFS, które zostały przedstawione przez Powiatowy Urząd Pracy, natomiast Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska omówiła tematykę opisywanych środków pod względem aspektów prawnych. Dodatkowo uczestnicy wysłuchali prelekcji ekspertów na temat: “Roli organizacji pracodawców w rozwoju kapitału ludzkiego w firmie”- Dolnośląscy Pracodawcy, “Dobrych praktyk oraz dokształcenia Pracodawców i Pracowników w oparciu o model włoski w ramach projektu “Nowy zawód ” Nowe perspektywy” realizowanego przez Fundację “Razem”, Powiatowy Urząd Pracy oraz Istituto Formazione Operatori Aziendali.

(fot. Dolnośląscy Pracodawcy)

17 czerwca 2015 r.

Kancelaria Radców Prawnych brała udział w konferencji pt. “Rozwój, biznes i innowacje” zorganizowanej przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz portal naszbiznes24.pl.

W wałbrzyskiej Starej Kopalni spotkali się przedsiębiorcy, osoby planujące założyć działalność gospodarczą oraz eksperci i praktycy. Uczestnicy wysłuchali wystąpień m.in. na temat zalet prototypowania i trendów technologicznych, a także możliwości finansowania i bezpłatnego wsparcia biznesu. Cenne również były wskazówki radcy prawnego dr Pawła Bojarskiego poświęcone dostosowaniu formy prawnej prowadzenia działalności do planów rozwojowych przedsiębiorców.

W ramach konferencji funkcjonowała strefa doradcza, gdzie zaproszeni goście mogli uzyskać bezpłatnego wsparcia z zakresu prawa, podatków, promocji czy planowania biznesu.

(fot. www.naszbiznes24.pl)

Kancelaria Radców Prawnych przygotowała alert prawny pt: “Krajowy Fundusz Szkoleniowy jako szansa na uzyskanie wsparcia celem podniesienia kompetencji pracowników”. Serdecznie zapraszamy do lektury !

alert prawny POZYSKANIE ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

  11 czerwca 2015 r.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska poprowadziła szkolenie dla przedsiębiorców, członków Dolnośląskich Pracodawców, w ramach Akademii Dolnośląskich Pracodawców pt. “Wdrożenie ochrony danych osobowych w przedsiębiorstwie”.

Podczas spotkania dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska przedstawiła problematykę wdrożenia zasad ochrony danych osobowych, szczególnie w kontekście zmian przepisów, które miały miejsce w bieżącym roku. Szkolenie swoim zakresem obejmowało omówienie wymogów ustawowych ochrony danych osobowych,  charakterystykę roli Administratora Bezpieczeństwa Informacji oraz opis realizacji polityki ochrony danych osobowych zwłaszcza opierając się o elementy: powierzenia do przetwarzania danych osobowych i  rejestracji zbiorów.

9 czerwca 2015 r.

W Świdnicy, w Hotelu Fado odbyło się ostatnie spotkanie dotyczące pozyskiwania funduszy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na Dolnym Śląsku.

Podczas spotkania Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska jako partner merytoryczny, przedstawiła prawne zawiłości w zawieraniu umów dotyczących podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Dodatkowo zostało wskazane jakie elementy powinna  zawierać umowa o dofinansowanie oraz jak radzić sobie w przypadku przerwania szkolenia przez pracownika, nawet z przyczyn losowych.

28 maja 2015 r.

W Hotelu Maria w Wałbrzychu odbyło się przedostatnie szkolenie informacyjne dotyczące pozyskiwania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Przedsiębiorcom uczestniczącym w spotkaniu przedstawione zostały procedury otrzymania dodatkowych środków z KFS prezentowane przez przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy oraz Kancelarię Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska.

Prelegenci zwrócili szczególną uwagę na najczęstsze nieprawidłowości, które pojawiają się podczas rozpatrywania wniosków o dofinansowanie.

21 maja 2015 r.

W dniu 21 maja w Świdnicy odbyło się spotkanie skierowane dla podmiotów rozpoczynających działalność gospodarczą zorganizowane przez FRW Media sp. z o.o.  Wydarzenie skierowane było do przedsiębiorców, którzy uzyskali dofinansowanie w ramach programu “Pierwszy Biznes – wsparcie w starcie” oferowanego przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego . Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska przybliżyła uczestnikom zagadnienia związane z prawnymi aspektami prowadzenia działalności.

14 i 21 maja 2015 r. 

14 maja w Legnicy w Hotelu Sękowski oraz 21 maja w Jeleniej Górze w Hotelu Fenix odbyły się kolejne spotkania informacyjne Krajowego Funduszu Szkoleniowego, których pomysłodawcami i organizatorami są Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy oraz Powiatowe Urzędy Pracy we współpracy z Dolnośląskimi Pracodawcami.

Przedsiębiorcy uczestniczący w spotkaniach zdobyli praktyczną wiedzę na temat pozyskiwania środków na szkolenia, kursy oraz studia podyplomowe dla pracowników. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali wystąpień prelegentów, którzy również bardzo wyczerpująco odpowiadali na każde pytanie zadane przez słuchaczy.

Kolejne spotkania odbędą się:

28.05.15 r. w Wałbrzychu - Hotel Restauracja Maria, ul. Wrocławska 134 B

9.06.15 r. w Świdnicy - Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8

28 kwietnia 2015 r.

W siedzibie Kancelarii Radców Prawnych odbyło się szkolenie w ramach programu  ”Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” realizowanego przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

Szkolenie dla uczestników – start – upów  pt: “Prawne i księgowe aspekty prowadzenia działalności gospodarczej” poprowadzili pracownicy Kancelarii Pan Marcin Arciszewski oraz  Pan Andrzej Tofel – Główny Księgowy.

“Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”, realizowany jest przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Jego cele to rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy, jako elementy rozwoju rynku pracy, przeciwdziałania bezrobociu i promowania zatrudnienia.

23-24 kwietnia 2015 r.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyła w IV posiedzeniu Ponadregionalnego Zespołu do spraw Formuły Dialogu Regionalnego oraz Mediacji, które odbyło się w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie.

Pierwszy dzień spotkania poświęcony był projektowi ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego oraz opracowaniu projektu Regulaminu prac Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Natomiast drugiego dnia zorganizowana została konferencja podsumowująca projekt pn. Centrum Wspierania Dialogu Regionalnego.

21 i 22 kwietnia 2015 r.

 Kancelaria Radców Prawnych została Partnerem spotkań informacyjnych  adresowanych do pracodawców z Dolnego Śląska, celem przedstawienia korzyści płynących ze skorzystania ze środków w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Organizatorem konferencji promocyjnych jest  Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy oraz Powiatowe Urzędy Pracy we współpracy z Dolnośląskimi Pracodawcami.

Pierwsze spotkania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców,  odbyły się w Hotelu Quality System we Wrocławiu oraz Hotelu Jakub Sobieski w Oławie. W trakcie wydarzeń zostały przedstawione procedury pozyskiwania środków w ramach KFS przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy, natomiast radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska zaprezentowała temat: Aspekty prawne pozyskania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Na kolejne edycje zapraszamy wszystkich pracodawców już w maju i czerwcu :

Legnica 14.05.15 r. – Hotel Sękowski, ul. Gliwicka 15

Jelenia Góra 21.05.15 r. – Hotel Fenix, ul. 1-go Maja 88

Wałbrzych 28.05.15 r. – Hotel Restauracja Maria, ul. Wrocławska 134 B

Świdnica 9.06.15 r. – Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8

w godzinach od 10:00 do 13:00.

  17 kwietnia 2015 r.

Dr Paweł Bojarski i dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyli w pierwszej gali Plebiscytu Gospodarczego Gwiazdy Biznesu zorganizowanej przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i portal naszbiznes24.pl.

Wyboru wszystkich laureatów dokonała Kapituła Konkursu, której członkiem był radca prawny dr Paweł Bojarski.

Kapituła nagrodziła firmy w pięciu kategoriach, przyznała też nagrodę dla samorządu przyjaznego biznesowi i nagrodziła osobowość.

Prestiżowe statuetki Gwiazd Biznesu otrzymali: Suhorovsky Design Sp. z o.o. (kategoria Mikro Firma), Geotrade Sp. z o. o. (kategoria Mała Firma), Frankonia-Poland Sp. z o.o. (kategoria Średnia Firma), SKC Haas Polska Sp. z o.o. (Biznes Odpowiedzialny Społecznie). Natomiast miasto Świdnica zdobyło Gwiazdę Biznesu w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi, Abe Grupa Kreatywna Małgorzata Jaskólska zwyciężyła w kategorii Pierwszy Biznes i Dariusz Miłek, twórca potęgi CCC, triumfował jako Osobowość.

Natomiast w konkursie FRW “Pomysł na biznes”, który towarzyszył Plebiscytowi, nagrody otrzymały: Justyna Miśkiewicz, Beata Rosicka i Marta Mrówczyńska.

Uroczysta Gala I edycji Plebiscytu Gwiazdy Biznesu odbyła się w urokliwych wnętrzach Starej Kopalni w Wałbrzychu. Gwiazdą wieczoru był Janusz Radek. Galę zakończył wyśmienity bankiet przygotowany przez Restaurację Dworzysko ze Szczawna – Zdroju.

Wszystkim laureatom i nominowanym serdecznie gratulujemy!

(zdjęcia naszbiznes24.pl)

17 kwietnia 2015 r.

Kancelaria Radców Prawnych poprowadziła wspólnie z firmą Human Partner sp. z o.o. szkolenie “Możliwości rozwoju prywatnych praktyk stomatologicznych w kontekście prawa medycznego” dla lekarzy stomatologów zorganizowany przez Komisję Stomatologiczną oraz Komisję Kształcenia Dolnośląskiej Rady Lekarskiej we Wrocławiu . Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska przedstawiła temat: “Ryzyka prawne związane z wykonywaniem zawodu lekarza – prawo medyczne” .

Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami, zaprezentowanymi przez Pana Marcina Kowalskiego z  firmy Human Partner: “Komunikacja marketingowa, czyli jak przekonać pacjenta do usług placówki medycznej” oraz “Zewnętrzne źródła finansowania działalności firmy medycznej. Dotacje, pożyczki z Unii Europejskiej, granty”.

10 kwietnia 2015 r.

Kancelaria Radców Prawnych uczestniczyła w obradach Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Związku Dolnośląskich Pracodawców. Spotkanie odbyło się w Dworzysku, Restauracji Babinicz w Szczawnie – Zdroju. Obradom przewodniczył Pan Marcin Arciszewski z Kancelarii Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska.

3 kwietnia 2015 r.

Radca prawny dr Paweł Bojarski brał udział w Śniadaniu Wielkanocnym organizowanym przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w Restauracji “Maria” w Wałbrzychu.  Spotkanie, w którym uczestniczyli właściciele firm z sektora mikro, małej i średniej przedsiębiorczości było okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

1 kwietnia 2015 r.

Dr Paweł Bojarski i dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyli w przedpremierowym pokazie nowej Toyoty Avensis, który został zorganizowany przez firmę Toyota Dobrygowski w Długołęce. Podczas uroczystego spotkania zaproszonym gościom towarzyszył niezwykły koncert polskiej skrzypaczki Katarzyny Szubert połączony z laserowym spektaklem na ścianie wody.

26 marca 2015 r.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska poprowadziła szkolenie pt. “Aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej” w siedzibie spółki FRW Media Group w Świdnicy. Spotkanie zorganizowane zostało dla startupów – osób rozpoczynających działalność  gospodarczą, tworzących miejsca pracy lub bezpłatne szkolenia i doradztwo – którzy uzyskali dofinansowanie w ramach programu “Pierwszy Biznes – wsparcie w starcie” oferowanego przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego .

fot. Dariusz Nowaczyński / www.naszbiznes24.pl

12 marca 2015 r.

Zapraszamy Spółdzielnie Mieszkaniowe oraz Zarządców Nieruchomości do skorzystania ze specjalistycznych szkoleń dofinansowanych w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Proponujemy spotkanie celem przedstawienia szczegółów oferty.

11 marca 2015 r. 

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Portal www.naszbiznes24.pl zapraszają przedsiębiorców i samorządy do udziału w Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym “Gwiazdy Biznesu”.

Rywalizacja odbywa się w następujących kategoriach: Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi, Pierwszy Biznes i Osobowość.

Ponadto, podczas gali finałowej rozstrzygnięty zostanie konkurs Funduszu Regionu Wałbrzyskiego dla uczniów, absolwentów i osób bezrobotnych pod nazwą “Pomysł na biznes”. Jego ideą jest pobudzenie przedsiębiorczych postaw u młodych ludzi, a głównym zadaniem konkursowym będzie stworzenie biznesplanu – ciekawego pomysłu na debiut gospodarczy. Nagrodami dla zwycięzców są granty finansowe ufundowane przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

 Zgłoszenia przyjmowane są bezpłatnie w terminie do 3 kwietnia 2015 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Gali Finałowej, zaplanowanej na 17 kwietnia 2015 r. w Wałbrzychu w Starej Kopalni.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Patronat Merytoryczny nad Konkursem sprawuje Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska. Wspólnik Kancelarii radca prawny dr Paweł Bojarski jest członkiem Kapituły Konkursu, która oceni nadesłane formularze konkursowe i wybierze laureatów nagrody “Gwiazdy Biznesu”.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: www.naszbiznes24.pl

29 stycznia 2015 r.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska poprowadziła szkolenie dla księgowych podczas spotkania Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu. Tematem wydarzenia była ochrona danych osobowych w biurach rachunkowych.  Omówione zostały także kazusy zgłoszone przez uczestników spotkania.

11 grudnia 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych uczestniczyła w przedświątecznym spotkaniu Klubu Dolnośląskich Pracodawców w Hotelu Maria w Wałbrzychu.

W trakcie uroczystego spotkania Prezes Artur Mazurkiewicz oficjalnie przedstawił i powitał nowych członków związku, natomiast Gość specjalny – Prezydent Wałbrzycha Pan Roman Szełemej, opowiedział o współpracy samorządu z przedsiębiorcami oraz o pieniądzach unijnych dla Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Na zakończenie spotkania przedstawiono nowo utworzoną Grupę Zakupową Dolnośląskich Pracodawców, która jest platformą internetową umożliwiającą wymianę towarów i usług między firmami na preferencyjnych zasadach oraz dla szerokiego odbiorcy.

28 listopada 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych poprowadziła szkolenie dla młodych przedsiębiorców w Sudeckiej Izbie Przemysłowo – Handlowej z zakresu podstawowych form prawnych prowadzenia działalności oraz zagrożeń wynikających z rozpoczęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo przedstawiciel Kancelarii wskazał przedsiębiorcom możliwości ograniczenia własnej odpowiedzialności związanej z udziałem w obrocie gospodarczym a także sposoby zabezpieczenia własnych interesów.

27 listopada 2014 r.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyła w konferencji Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan i regionalny związek pracodawców Dolnośląscy Pracodawcy.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu lokalnego, administracji, przedsiębiorców i przedstawiciele nauki. Tematem przewodnim konferencji było omówienie kondycji sektora MMŚP  na Dolnym Śląsku w porównaniu z kondycją w całej Polsce, które zostało dokonane na podstawie  wyników badań “Konkurencyjność sektora MMŚP  w 2014 r.” przeprowadzonych przez Konfederację Lewiatan.

Badania uwidoczniły m.in. cztery główne zastrzeżenia przedsiębiorców do władz samorządowych. Najbardziej uciążliwe okazały się: zbyt długi czas oczekiwania na pozwolenie na budowę oraz brak planów zagospodarowania przestrzennego. Trudności sprawiały także wysokie podatki lokalne oraz duża biurokracja.

W trakcie spotkania odbył się również panel dyskusyjny poświęcony rozważaniom na temat  kondycji sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz o jego mocnych i słabych stronach, w który wzięli udział: Marcin Kowalski, Wiceprezes Zarządu Dolnośląscy Pracodawcy, Radosław Woźniak, Wiceprezes, Europejski Fundusz Leasingowy, Barbara Kaśnikowska, Prezes Zarządu, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “Invest – Park” Sp. z o.o., Tomasz Smolarz, Wojewoda Dolnośląski, Artur Mazurkiewicz, Prezes Zarządu, Dolnośląscy Pracodawcy, Jerzy Tutaj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego a także Robert Jagła, Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

21 listopada 2014 r. 

Kancelaria Radców Prawnych uczestniczyła w Gali Przedsiębiorczości, która była podsumowaniem wydarzeń zaplanowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Uroczyste spotkanie zorganizowali Dolnośląscy Pracodawcy oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa w Wałbrzychu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Podczas Gali Przedsiębiorczości odbył się panel dyskusyjny “Młodzi na star”, w którym udział wzięli eksperci -  przedsiębiorcy, przedstawiciele administracji samorządowej, uczelni wyższych i instytucji otoczenia biznesu w tym m.in. Prorektor ds. Dydaktycznych i studenckich, PWSZ Wałbrzych. Doc. Małgorzata Babińska, Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego oraz radca prawny dr Paweł Bojarski. Swoją obecnością zaszczycił również Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Uroczystość zakończyła się  wręczeniem statuetki Lidera Przedsiębiorczości dla najdynamiczniej rozwijającego się przedsiębiorcy z regionu. Zwycięzcą zostało Uzdrowisk Szczawno – Jedlina S.A., wybrane przez uczestników Tygodnia Przedsiębiorczości.

20 listopada 2014 r.

Powstała “Biała Księga Arbitrażu”

Usunięcie wymogu zdatności ugodowej jako przesłanki zdatności arbitrażowej sporów majątkowych,  zastąpienie obowiązku przedstawienia uwierzytelnionego przekładu wyroku arbitrażowego na język polski, regułą zgodnie z którą wystarczające będzie załączenie prywatnego tłumaczenia wyroku – to tylko niektóre z 17 propozycji zmian legislacyjnych zawarte w “Białej Księdze Arbitrażu”, przygotowanej pod egidą Sądu Arbitrażowego Lewiatan.

Propozycje zmian w przepisach dotyczą również innych zagadnień, takich jak rozszerzenie jurysdykcji krajowej sądów polskich w sprawach w zakresu sądownictwa polubownego, zdolności arbitrażowej sporów z udziałem konsumentów, zdolności do pełnienia funkcji arbitra, uregulowanie istotnych elementów relacji pomiędzy arbitrem a stronami sporu, liberalizacji wymogów formalnych w postępowaniu z wniosku o uznanie lub stwierdzenie wykonalności wyroku arbitrażowego, czy zmiany art. 1161 § 3 zd. 2 k.p.c. w kierunku przyjęcia reguły, zgodnie z którą strony związane są regulaminem stałego sądu polubownego w dacie wszczęcia postępowania.

Prace nad przygotowaniem  zmian do polskiego prawa arbitrażowego rozpoczęły się wiosną 2013 roku w ramach “Programu Konkurencyjność Arbitrażu” finansowanego ze środków UE. W skład zespołu badawczego pod kierunkiem dr Beaty Gessel-Kalinowskiej vel Kalisz. weszli: dr. hab. Łukasz Błaszczak, dr hab. Rafał Sikorski, dr Maciej Zachariasiewicz, dr Karol Zawiślak, dr hab. Grzegorz Żmij. Prace zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszy obejmował analizę obecnego stanu prawnego, której wynik ukazał się w formie publikacji “Diagnoza Arbitrażu. Funkcjonowanie prawa o arbitrażu i kierunki postulowanych zmian”W drugim etapie uwagi de lege ferenda, zgłoszone w Diagnozie poddane zostały debacie ogólnej, jaka miała miejsce w ramach konferencji “Diagnoza Arbitrażu: Funkcjonowanie prawa o arbitrażu i kierunki postulowanych zmian”, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Równolegle wszystkie te zagadnienia zostały przedstawione szerokiemu gronu odbiorców w formie ankiety opublikowanej na stronie internetowej Sądu Arbitrażowego Lewiatan oraz rozdystrybuowanej wśród uczestników konferencji.

Analizy i dyskusje posłużyły Zespołowi Diagnozy do opracowania “Białej Księgi Arbitrażu”, która ma za zadanie podsumowanie zgłaszanych w doktrynie i praktyce propozycji zmiany ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz przedłożenie jednej spójnej propozycji zmiany legislacyjnej.

“Biała Księga Arbitrażu”  zostanie 20 listopada br. przekazana na ręce wiceministra gospodarki Mariusza Haładyja oraz wiceministra sprawiedliwości Wojciech Węgrzyna. 

Konfederacja Lewiatan

19 listopada 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych, jako wystawca, uczestniczyła w targach pracy Wrocław Career Expo 2014 zorganizowanym w Hali Stulecia.

Career EXPO to targi pracy dla specjalistów, absolwentów i studentów, na których prezentuje się ponad 100 firm – renomowanych pracodawców z różnych branż.

Dla Kancelarii targi, już po raz kolejny, były okazją do poszukiwania wykwalifikowanych specjalistów z wykształceniem w branży księgowo-podatkowej  oraz nawiązania współpracy w zakresie odbywania praktyk przez studentów studiów prawniczych i administracyjnych.

 

14 listopada 2014 r.

Dolnośląscy Pracodawcy – regionalny związek Konfederacji Lewiatan oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego organizują  Tydzień Przedsiębiorczości w dniach 18-20 listopada br. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem jest promowanie przedsiębiorczości jako podstawy i promowania  biznesowych inicjatyw, propagujący aktywną postawę wobec życia i przede wszystkim lokalnych społeczności.

Spotkania mają postać wizyt studyjnych w wybranych przedsiębiorstwach w Wałbrzychu i w Świdnicy. W spotkaniach i warsztatach uczestniczyć będą głównie uczniowie szkół średnich oraz studenci. Na wizyty mogą również zapisać się również przedsiębiorcy.

Przez trzy dni uczniowie szkół średnich i studenci, a także wszyscy zainteresowani pracodawcy związku Dolnośląscy Pracodawcy będą mieli możliwość odwiedzenia i poznania bliżej firm z regionu wałbrzyskiego. Ich przedstawiciele opowiedzą o historii powstania, rozwoju, a przede wszystkim przedstawią ofertę dla przyszłych, młodych pracowników. Ci dowiedzą się, co nowoczesnego i innowacyjnego mają dla nich do zaoferowania poniższe przedsiębiorstwa.

Zwieńczeniem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w wydaniu wałbrzysko-świdnickim będzie Gala Przedsiębiorczości zaplanowana na piątek 21 listopada 2014 r. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowe im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Kluczowym elementem Gali będzie podsumowanie cyklu wizyt studyjnych uczniów, studentów i przedsiębiorców z regionu, organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W trakcie uroczystości  Dolnośląscy Pracodawcy oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wręczą statuetkę Lidera Przedsiębiorczości dla najdynamiczniej rozwijającego się przedsiębiorcy z regionu.

Szczegóły na: www.dp.org.pl oraz www.naszbiznes24.pl

Serdecznie zapraszamy !!!

13 listopada 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska wraz z Dolnośląskimi Pracodawcami zorganizowała szkolenie dla członków związku pt. Umowy w obrocie handlowym – aspekty praktyczne. Szkolenie poprowadziła specjalizująca się w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców – radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska. Podczas spotkania przedsiębiorcy zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu zawierania umów handlowych, co w efekcie umożliwi efektywniejsze negocjowanie i zwiększenie bezpieczeństwa podczas zawierania nowych kontraktów.

13 listopad 2014 r.

Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyła w spotkaniu Sekcji Kobiet Biznesu działającej przy Dolnośląskich Pracodawcach. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały wyniki raportu w zakresie zarządzania różnorodnością w firmach zrzeszonych w Dolnośląskich Pracodawcach, a także podsumowano wydarzenia poświęcone aktywności kobiet organizowanych w regionie. Omówiono  plany związane z działalnością Sekcji w 2015 roku, wyznaczono główne cele oraz opracowano harmonogram dalszych działań.

W spotkaniu uczestniczył gość specjalny Pani Elżbieta Polewska Członkini Rady Programowej Stowarzyszenia “Dolnośląski Kongres Kobiet”.

6 listopada 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych była partnerem merytorycznym VIII edycji  konkursu Debiut Gospodarczy, którego organizatorem jest Miasto Świdnica.

Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczych postaw wśród młodych ludzi, edukacja na temat prowadzenia działalności gospodarczej, promowanie kreatywnego myślenia jak również kreowanie wizerunku Miasta Świdnicy – Miasta młodych biznesmenów.

W tegorocznym konkursie wybranych zostało trzech finalistów, z pośród których nagrodzono dwa biznesplany. Główną nagrodę otrzymał Pan  Paweł Gromek, którego firma będzie świadczyć usługi z zakresu arborystyki, doradztwa zadrzewieniowego oraz wspinaczki drzewnej rekreacyjnej a także Pan Krzysztof Małek, który zajmie się kompleksowy tuningiem optycznym pojazdów. Wśród finalistów konkursu znalazł się również Pan Bartosz Bolek, którego firma ma zajmować się zarządzaniem projektami konstrukcyjno-wdrożeniowymi w dziedzinie systemów sieci: światłowodowych, szerokopasmowych, Hot Spot, inteligentnych domów, nagłośnienia budynków.

6 listopada 2014 r.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska brała udział w spotkaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Dolnośląski we Wrocławiu. Tematem wydarzenia były planowane zmiany w prawie podatkowym w 2015 roku. Omówione zostały także kazusy zgłoszone przez uczestników spotkania.

27 października 2014 roku

Dr Paweł Bojarski i dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyli w Wielkiej Gali Biznesu zorganizowanej  w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź SA, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz firmę PWC – Partnera Merytorycznego.

W trakcie uroczystego spotkania miało miejsce rozstrzygnięcie XI edycji Konkursu Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza.

Niezwykłego charakteru temu wydarzeniu dodało uczestnictwo wybitnych osobistości ze świata polityki, kultury, nauki, biznesu i mediów. Wśród gości specjalnych byli: Prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski oraz Wojewoda Dolnośląski - Tomasz Smolarz.

Uroczystego otwarcia Wielkiej Gali Biznesu dokonali Grzegorz Dzik - Przewodniczący i Członek Prezydium Rady Zachodniej Izby Gospodarczej, Konsul Honorowy Ukrainy we Wrocławiu, Prezes Impel SA oraz Herbert Wirth - Prezes Związku Pracodawców Polska Miedź, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA, Wiceprzewodniczący i Członek Prezydium Rady Zachodniej Izby Gospodarczej.

Podczas koncertu zaprezentowane zostały nominowane firmy, które o statuetkę “Gryfa” miały szansę rywalizować w 8 kategoriach – w tym dwóch nowych, takich jak: Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy i Nagroda dla firm spoza regionu za stały wkład w rozwój Dolnego Śląska (asymilacja  i wkład).

W kategorii Jednostka Samorządu Terytorialnego statuetkę “Gryfa”otrzymała Gmina Miasto Świdnica, którą reprezentował Wojciech Murdzek - Prezydent Świdnicy.

W kategorii Innowacyjność - Nagroda za innowacyjność i współpracę biznesu z nauką Kapituła Konkursu postanowiła uhonorować statuetką “Gryfa” firmę Metalerg Sp. z o.o. s.k. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Janusza Cieślaka.

W kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw trafiła do firmy Newind sp. z o.o., którą reprezentował Prezes Zarządu - Dariusz Gajewski.

Zwycięzcą w kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw została firma Pneumat System Sp.z o.o., reprezentowana przez Bożenę Pachurę - Wiceprezes Zarządu.

Następnie publiczność poznała Laureata w kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za odpowiedzialność społeczną firmy. Została nim firma OTTO Polska Sp. z o.o, reprezentowana przez Piotra Ambrozowicza-? Dyrektora Zarządzającego OTTO na Europę Środkowo-Wschodnią.

W kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda dla firm spoza regionu za wstały wkład w rozwój Dolnego Śląska (asymilacja i wkład) laureatem została firma Ronal Polska Sp. z o.o. Statuetkę “Gryfa” z odebrał Prezes Zarządu Ronal Polska Sp. z o.o. –  Krzysztof Brosig.

Z kolei w kategorii Przedsiębiorstwo – Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji/eksporcie uhonorowano firmę NORIMP BAKO POLAND Sp. z o.o, którą na Wielkiej Gali Biznesu reprezentował Zygmunt Dudek - Właściciel firmy.

Nagrodę za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska otrzymało Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o., reprezentowane przez Prezesa Zarządu - Andrzeja Baworowskiego.

Rozdaniu nagród towarzyszył specjalny koncert, pozwalający przenieść się w lata sześćdziesiąte, w czasy istnienia legendarnej amerykańskiej grupy muzycznej – The Rat Pack. Dla publiczności zagrali zatem: Dean Martin, Sammy Davis Jr. zespół Sisters oraz Frank Sinatra w duecie z Violettą Villas.

(Fotografia Zachodnia Izba Gospodarcza)

24 października 2014 r.

Kancelaria występowała w charakterze patrona merytorycznego spotkania dla przedsiębiorców zorganizowanego przez Bank Spółdzielczy w Oławie. Miejscem spotkania był Hotel Oławian w Oławie. Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska zaprezentowała zagadnienie “Aspekty prawne windykacji roszczeń”. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń pomiędzy przedsiębiorcami.

23 października 2014 r.

Przedstawiciele Kancelarii uczestniczyli w Klubie Dolnośląskich Pracodawców zorganizowanym we Wrocławiu. Podczas wydarzenia dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska zaprosiła uczestników do aktywnego udziału w najbliższym spotkaniu Sekcji Kobiet, które zostanie zorganizowane w Wałbrzychu. Zreferowała także dotychczasowe działania oraz najbliższe plany Sekcji.

 

22 października 2014 r.

Radca Prawny dr Paweł Bojarski oraz radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyli w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym pt. “Możliwości rozwoju przedsiębiorstw z branży turystyczno-hotelarskiej na lata 2014-2020″. Konferencję zorganizowali Dolnośląscy Pracodawcy w Hotelu Relaks w Karpaczu.

Podczas spotkania Pan Marcin Kowalski, Wiceprezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców omówił możliwości pozyskania dotacji na rozwój przedsiębiorstw z branży turystyczno – hotelarskiej na lata 2014-2020. Natomiast dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska zaprezentowała temat dotyczący prawnych aspektów rozwoju przedsiębiorstw. Po zakończeniu części szkoleniowej każdy uczestnik spotkania mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami w zakresie rozwoju przedsiębiorstwa oraz pozyskiwania środków unijnych.

17 października 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska brała udział w uroczystym spotkaniu z okazji jubileuszu 15-lecia istnienia Dolnośląskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Stowarzyszenia oraz wyznaczenia dalszych celów działalności. 

15 października 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych wystąpiła w charakterze partnera merytorycznego szkolenia zorganizowanego przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu. Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska przedstawiła uczestnikom temat dotyczący dochodzenia odszkodowania z tytułu naprawy uszkodzonego pojazdu oraz najmu pojazdu zastępczego z obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia drogowego. Zagadnienie spotkało się z licznymi pytaniami oraz ożywioną dyskusją uczestników na temat praktyki sądów polskich w zakresie orzekania roszczeń wynikających z naprawy pojazdu oraz wynajmu pojazdu zastępczego.

14 października 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska uczestniczyła w Forum Biznesowym “Toskania i finanse” zorganizowanym przez firmę Arum SA oraz Zachodnią Izbę Gospodarczą. Podczas spotkania przedsiębiorcy mogli nawiązać nowe kontakty biznesowe. Niezwykle interesującą częścią tego wydarzenia było przedstawienie urokliwej Toskanii, jej walorów turystycznych i smakowych, do której odwiedzenia zachęcał Vito Casetti  Dyrektor Regionalny Arum S.A.

   

7 i 11 października 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska wystąpiła w charakterze partnera merytorycznego szkoleń organizowanych przez firmę Jadmar Sp. z o.o. dla przedsiębiorców. Wydarzenia miały miejsce w Bolesławcu oraz we Wrocławiu.  Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska przedstawiła prawne aspekty umów handlowych. Natomiast druga część spotkania dedykowana była przedsiębiorcom z branży medycznej. Tematem wystąpienia były prawne aspekty kontraktów z NFZ, kary umowne oraz kontrole. Zaprezentowano procedury kontrolne w sprawie prawidłowego realizowania umowy na wydanie leku refundowanego przez punkty apteczne.

9 października 2014 r.

Radca prawny dr Paweł Bojarski uczestniczył w Konferencji pt. “Turystyka nieodkryta” zorganizowanej przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Podczas spotkania poruszone zostały problemy dotyczące zagrożeń dla istnienia przedsiębiorstw turystycznych, w tym hotelowych min: finansowe symptomy powstania sytuacji zagrożenia działalności przedsiębiorstwa, scenariusze działań zapobiegawczych, zachowania przedsiębiorcy w konkretnych okolicznościach prawnych, w tym powstania okoliczności uzasadniających upadłość przedsiębiorcy i po ogłoszeniu upadłości. Dr Paweł Bojarski został zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym.

Dodatkowo Konferencja została poświęcona prezentacji programu rozwoju turystyki, przedstawienia wyników projektu “Zapomniane punkty widokowe” wraz z określeniem prawnych uwarunkowań ich odtworzenia.

Ważną częścią Konferencji było podpisanie aktu utworzenia Karkonosko-Izerskiego Klastra Turystycznego, obejmującego swoimi działaniami obszar Aglomeracji Jeleniogórskiej i miasta Świeradów Zdrój.

8 i 9 października 2014 r.

Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyła w  III posiedzeniu Ponadregionalnego Zespołu do spraw Formuły Dialogu Regionalnego oraz Mediacji.

Przedmiotem spotkania były uwagi zgłoszone do projektu przepisów ustawy o dialogu przez przedstawicieli WKDSów w całej Polsce.

1 października 2014 r.

Z przyjemnością informujemy, że powstał nowy portal informacyjny: Naszbiznes24.pl. Strona stworzona została dla przedsiębiorców, firm, osób interesujących się sytuacją gospodarczą na terenie Dolnego Śląska. Jest to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: aktualne wydarzenia biznesowe, nowości w zakresie inwestycji i finansów a przede wszystkich interesujące artykuły Ekspertów z różnych dziedzin, w tym z zakresu prawa i księgowości.

Dodatkowo portalu naszbiznes24.pl zadbał o sferę rozwojową, kulturalną i rozrywkową czytelników proponując aktualne szkolenia biznesowe, które odbędą się na terenie Dolnego śląska,  wskazuje hotele i restauracje sprawdzone i polecane na organizację spotkań, imprez biznesowych, przedstawia nowinki technologiczne i motoryzacyjne oraz informacje ze świata sportu i turystyki.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania dolnośląskiego portalu gospodarczego naszbiznes24.pl.

23 września 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych wystąpiła w charakterze partnera merytorycznego w konferencji przygotowanej przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego pt. “Unijne pieniądze na start”. Spotkanie, o charakterze informacyjno-konsultacyjnym skierowane było do firm działających na rynku do dwóch lat i dotyczyło pozyskiwania środków unijnych w ramach Inicjatywy Jeremie. Przedstawiciele Funduszu precyzyjnie opisali przedsiębiorcom, w jaki sposób mogą pozyskać dodatkowe pieniądze na rozwój własnej działalności gospodarczej. Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska zaprezentowała zagadnienie barier prawnych w rozwoju firm, a Pan Marcin Kowalski z firmy Human Partner zaprezentował zagadnienie poświęcone nowym mediom społecznościowym odgrywającym kluczową rolę w rozwoju przedsiębiorczości. Na zakończenie ekspert z firmy e-Interactus Consulting Sp. z o.o. przedstawił wykorzystanie mobilnych technologii – smartfonów i tabletów w działalności biznesowej.

Atrakcją wydarzenia była premiera nowego portalu biznesowego: naszbiznes24.pl

Podczas trwania konferencji działał punkt konsultacyjny, w którym przedstawiciele Kancelarii Radców Prawnych udzielali bezpłatnych porad prawnych młodym przedsiębiorcom.

    

18 września 2014 r.

 Radca Prawny dr Paweł Bojarski oraz radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyli w spotkaniu Klubu Dolnośląskich Pracodawców, zorganizowanym w Dolnośląskim Parku Technologicznym w Szczawnie-Zdroju w Restauracji Park Smaków. Podczas spotkania przedsiębiorcy spotkali się z ekspertami z dziedziny prawa podatkowego, którzy przybliżyli tematykę dotyczącą zmian w Ordynacji podatkowej, natomiast dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu, zachęcała przedstawicieli firm do korzystania z nowych instrumentów rynku pracy przeznaczonych na finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców. W trakcie wydarzenia zaprezentowali zostali nowi członkowie Dolnośląskich Pracodawców.

    

12 września 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych występowała w charakterze patrona merytorycznego  w Regionalnym Spotkaniu Zarządców Nieruchomości we Wrocławiu, zorganizowanym przez Polski Instytut Rozwoju Rynku w Hotelu Sofitel we Wrocławiu

Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania interesujących wystąpień firm, a także zapoznania się z produktami i usługami  oferowanymi  specjalnie dla zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych. Przedstawiciel Kancelarii Radców Prawnych zaprezentował temat: Aspekty prawne i możliwe sposoby działania wobec uciążliwego lokatora.

10 września 2014 r.

Radca prawny dr Paweł Bojarski uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, na które zaproszona została burmistrz izrealeskiego miasta Netanja  Pani Myriam Fierberg – Ikar, piastującą to stanowisko już od 16 lat.

Pani Myriam Fierberg – Ikar jest pierwszą w historii Izraela kobietą, która otrzymała tak prestiżowe stanowisko w aparacie państwa. W trakcie spotkania burmistrz Netanji opowiedziała o swoim mieście, skupiając uwagę na aspektach społecznych, turystycznych i biznesowych oraz nowo powstającej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego pod kątem współpracy finansowej oraz turystycznej.

8-9 września 2014 r.

Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska jako przedstawiciel Dolnośląskich Pracodawców, regionalnego związku pracodawców Konfederacji Lewiatan jest jedynym reprezentantem Dolnego Śląska w Ponadregionalnym Zespole ds. Formuły Dialogu i Mediacji. Została także wybrana na Przewodniczącą tego gremium.

Forum Dialogu Regionalnego i Zespół ds. Formuły Dialogu Regionalnego i Mediacji  opracowały propozycję zmian przepisów ustawy dotyczącej przyszłego kształtu dialogu społecznego na poziomie regionalnym. Obecnie trwają konsultacje społeczne nad projektem. Forum Dialogu Regionalnego i Zespół ds. Formuły Dialogu Regionalnego i Mediacji  powstały i działają w ramach projektu pn. Centrum Wspierania Dialogu Regionalnego, realizowanego przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza w partnerstwie z Wojewodą Mazowieckim ze środków EFS . W skład gremiów wchodzą przedstawiciele wszystkich czterech stron regionalnego dialogu społecznego, reprezentujących komisje z różnych regionów, stąd przygotowane zmiany są efektem konsensusu, osiągniętego dzięki zaangażowaniu każdej z nich. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości, rangi i standardów prowadzenia dialogu regionalnego.

18 sierpnia 2014 r.

Szanowni Państwo,

We wrześniu br. odbędzie się już ostatni nabór projektów inwestycyjnych na dofinansowanie z funduszy unijnych (RPO 2007-2013). Od przyszłego roku, wraz z nowym okresem programowania 2014-2020, kryteria dostępu do środków unijnych na Dolnym Śląsku będą bardziej rygorystyczne. Przedsiębiorcy będą musieli jeszcze bardziej udowadniać innowacyjność planowanej inwestycji w firmie, czy zakres i charakter współpracy ze środowiskiem naukowym (jednostką naukową z Wrocławia).

Ostatni konkurs dla przedsiębiorców MŚP w ramach RPO 2007-2013 na Dolnym Śląsku będzie na korzystniejszych zasadach dla firm.

Korzystniejsze zasady to m.in.:

  • dodatkowe punkty dla tych firm MŚP, które ubiegają się o dotacje po raz pierwszy w ramach RPO 2007-2013 (dodatkowe 2 punkty przy ocenie wniosku)
  • preferowane są te projekty, które przed 16 września br. są w trakcie realizacji lub zostały zrealizowane
  • stosunkowo krótki czas inwestycji (w zasadzie inwestycję można rozliczyć poprzez 1 wniosek o płatność i kilka faktur VAT)
  • możliwość połączenia szkolenia i doradztwa w organizacji związanego z realizacją projektu (np. zakup nowych aplikacji IT do firmy połączone ze szkoleniem personelu i doradztwem przy wdrożeniu systemu IT).

Nasza Kancelaria oferuje przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie prawne pod kątem ubiegania się o dofinansowanie projektu oraz obsługi prawnej realizowanej inwestycji (m.in. analiza i przygotowanie umów z wykonawcami, opracowanie dokumentów w projekcie pod kątem PZP, rozeznania rynkowego, etc.). Oferujemy korzystne warunki współpracy podczas obsługi prawnej inwestycji finansowanej ze środków unijnych.

Współpracujemy z doświadczoną firmą doradczą, która pomaga naszym Klientom w opracowaniu wniosku o dofinansowanie – aplikacji.

 Warto więc po raz ostatni skorzystać z tej szansy i sięgnąć po środki unijne na rozwój własnej firmy na rynku.

10 lipca 2014 r. 

Miło nam poinformować, że radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska została członkiem Ponadregionalnego Zespołu do spraw Formuły Dialogu Społecznego oraz Mediacji - siedmioosobowej grupy przedstawicieli regionalnych instytucji dialogu społecznego powołanej w ramach projektu pn. Centrum Wspierania Dialogu Regionalnego.

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości, rangi i standardów prowadzenia dialogu regionalnego poprzez wsparcie merytoryczne i organizacyjne partnerów społecznych – przedstawicieli pracodawców i pracowników. Przedsięwzięcie to jest skierowane do członków wszystkich regionalnych instytucji dialogu społecznego w Polsce a także przedstawicieli reprezentowanych w nich organizacjach. W ramach Centrum Wspierania Dialogu Regionalnego powołano Forum Dialogu Regionalnego, w którym udział biorą przedstawiciele stron reprezentowanych w regionalnych instytucjach dialogu społecznego. Istotnym zadaniem Forum będzie powołanie i organizacja prac dwóch Ponadregionalnych Zespołów Tematycznych, które zorganizują konferencję poruszającą zagadnienia problemów dialogu społecznego.

8 lipca 2014 r. 

Z przyjemnością informujemy, iż w poniedziałkowym wydaniu ogólnopolskiego dziennika “Rzeczpospolita” ukazał się komentarz Marcina Kowalskiego, prezesa zarządu Human Partner nt rozwoju firm MŚP dzięki środkom unijnym. - Dotacje unijne pozwoliły firmom na rozszerzenie skali działalności gospodarczej, wprowadzenie nowych produktów i usług - ocenia Marcin Kowalski.

W artykule “Dzięki dotacjom promowali okna w Szwecji” zaprezentowano firmy, które uzyskały wsparcie unijne na budowę hal, udział w targach zagranicznych czy zatrudnienie naukowców. Przykładem jest podlaski producent stolarki okiennej i drzwiowej, który 60 proc. produkcji wysyła na eksport, głównie do Włoch, Niemiec i Francji. Firma ubiegała się dwukrotnie o wsparcie na rozwój i promocję eksportu.

W komentarzu prezes Human Partner zwraca uwagę, że: przedsiębiorstwa dzięki takiemu wsparciu mają coraz lepsze pomysły i stawiają na ekspansję swojej działalności. Nowe projekty biznesowe są coraz bardziej przemyślane, bo w nowej perspektywie finansowej 2014-2020, UE nie będzie wspierała prostych pomysłów i rozwiązań, opartych wyłącznie na dotacjach, ale na finansowaniu zwrotnym. 

Zapraszamy DO LEKTURY – załącznik!

artykuł Rzeczpospolita 2014

2 lipca 2014 r. odbył się w Wałbrzychu Wieczór Biznesowy “Przebojowe Biznesmenki.”

Na wydarzenie do Hotelu Maria zaprosiły dwa kluby: ogólnopolski Lady Business Club z siedzibą w Warszawie oraz wałbrzyski odział Soroptimist International a także Dr Baumann Agnieszka Kuehl. Sudecki Związek Pracodawców objął patronat honorowy nad imprezą. Biznes, inspiracja i kultura, jako idealne połączenie, było serwowane w czasie trwania całego wieczoru.

“Sukces odniesiesz tylko wtedy, gdy sam poszukasz okoliczności, jakie ci odpowiadają; jeśli nie zdołasz ich znaleźć, stwórz je sobie.”

To właśnie motto przyświecało twórczyniom wieczoru, by zgromadzić ludzi biznesu, którzy biorą los w swoje ręce, a tym samym kreują życie według własnych zasad.

Prelegenci oraz autorki wieczoru inspirowali do bycia pewnym swej wartości i odważnym w życiu. Uczestnicy spotkania zostali zachęceni do otwartości w dzieleniu się osobistymi historiami, sukcesami i doświadczeniem.

Na pytanie: Kto osiąga największe sukcesy? Zaproponowano odpowiedź: człowiek, który staje się wzorem, ponieważ można się z nim identyfikować. Sztuką, wcale nie łatwą, okazuje się powinność odkrycia tkwiących w każdym człowieku talentów, ponieważ to one potrzebne są do tego, by stać się osobą charyzmatyczną oraz odnoszącą sukcesy osobowością.

Zdecydowanie potwierdzono podstawową prawdę: Ludzie sukcesu wierzą w swoje umiejętności i talent.

Prowadzące spotkanie Ewa Czertak – twórczyni i prezes Akademii Marki z Klasą, Emilia Bartosiewicz – założycielka i prezes Akademii Marki z Klasą oraz Agnieszka Kuehl Dr Baumann Wałbrzych zachęcały do świadomego wysiłku, by każdy odpowiedział sobie na pytanie: Czy jest bohaterem własnego życia i czy odniesie osobisty oraz biznesowy sukces? Być lub nie być na rynku stawia każdego przedsiębiorcę przed niełatwymi wyborami. Dlatego ważne jest aby nie zapominać, że przede wszystkim liczy się jakimi ludźmi stajemy się w biznesie.

Stwierdzono również: Jeśli potrafisz zacytować własny kodeks wartości, ten, którym posługujesz się na co dzień, to na 100% wiesz co jest w Twoim życiu najważniejsze.

W trakcie spotkania wystąpili: Dr Dariusz Tarczyński – psycholog, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości; Lucyna Schumacher – inicjatorka oraz prezydentka wrocławskiego oddziału klubu Soroptymist International; Agnieszka Nowakowska – wiceprezes spółki Toyota Wałbrzych Nowakowski; Dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska – radca prawny, wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska; Ewa Czertak – pierwsza w Polsce ekspertka personal brandingu, prezes Akademii Marki z Klasą; Agnieszka Kuehl – coach, międzynarodowy trener biznesowy w budowaniu strategii salonów kosmetycznych i SPA; lek. med. Jolanta Zapart, Sławomir Szczepański, Emilia Bartosiewicz – założycielka i prezes Lady Business Club.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska wspólniczka Kancelarii Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska, Przewodnicząca Sekcji Kobiet Biznesu Sudeckiego Związku Pracodawców, zaprezentowała temat: “Bariery przedsiębiorczości kobiet.” Wśród barier ograniczających aktywność kobiet wymieniła: niskie wskaźniki zatrudnienia, wysoką stopę bezrobocia; różnice w przeciętnym wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn; trudny dostęp kobiet do stanowisk kierowniczych; niedostateczny rozwój instytucjonalnych form opieki nad dziećmi. Zwróciła także uwagę na ogromny potencjał przedsiębiorstw kobiecych w sektorze MŚP. Stanowią one ważny element warunkujący rozwój gospodarki. W tym kontekście podkreśliła pojawiające się bariery przy rozpoczęciu działalności gospodarczej, do których należą: trudności formalne; wypełnianie formalności podatkowo-księgowych; trudności w pozyskaniu kapitału na rozpoczęcie i rozwój biznesu; trudności przy zdobywaniu nowych klientów; zbyt wysokie pozapłacowe koszty pracy. Dla firm kobiecych szczególnie trudny jest pierwszy rok aktywności, po którym wiele z nich rezygnuje z dalszej działalności na rynku.  Swoistym remedium na liczne problemy związane z rozwoje własnej firmy jest zrzeszanie się w organizacjach pracodawców. Stanowią one bowiem forum wymiany doświadczeń, wspomagają w uzyskiwaniu informacji kluczowych w prowadzeniu biznesu, dostarczają wiedzy eksperckiej w toku szkoleń oraz stanowią doskonałą płaszczyznę do budowania relacji z innymi przedsiębiorcami na rynku lokalnym.

Jako podsumowanie wystąpień prelegentów oraz rozmów kuluarowych uczestników wieczoru powstała inspirująca recepta na sukces: Być wiernym sobie, odkrywać i realizować osobistą pasję, stawiać przed sobą wielkie cele oraz solidnie pracować na rzecz wspólnego dobra.  Kobieca część widowni potwierdziła, że można być bardzo szczęśliwą i spełnioną kobietą bez marzeń o karierze a jednocześnie dla tych, które mają większe ambicje i marzenia, chcą realizować swój pomysł na życie, czy też zależy im na lepszej pozycji społecznej konieczna jest rewolucyjna zmiana. Odpowiedzią na ambicje kobiety jest zbudowanie jej osobistej marki. Przed każdą kobietą, która chce pozostać wierna sobie i podążać za swoimi marzeniami, żyć własnym życiem, stoi zadanie zmiany jej status quo. Budowanie marki własnego nazwiska to przede wszystkim wyjście z cienia na pierwszy plan, by kreować swój biznes i życie w zgodzie z własnymi wartościami. Wierna tej zasadzie jest Akademia Marki z Klasą, która buduje silne marki przedsiębiorczych kobiet na terenie całej Polski.

Nie zabrakło  części artystycznej w wykonaniu niezwykłej mezzosopranistki Izabeli Kopeć oraz Duetu Akrobatycznego La Diamante Szymona Flis i Moniki Lis.

Partnerzy spotkania: Patronat honorowy: Sudecki Związek Pracodawców, Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości. Patronat honorowy  Medialny: Telewizja DAMI Partnerzy Główni: Białas Maxpol, Toyota Wałbrzych Nowakowski, Liw Lewant, Mogane, Hotel Restauracja Maria, DrBaumann Polska, Akademia DrBaumanna, ZARTEX, Dr Jolanta Zapart – Sudeckie Centrum Profilaktyki Zdrowia s.c. “JowiSSan”, Agencja Reklamowa Classics Ewa Jeżak-Klyta, for Posta – Poczta Nowej Generacji, Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska, Klaster Innwowacyjny dla Zdrowia Sudety Partnerzy spotkania: Akademia Zdrowia Agnieszka Ciszewska, Estera Grabarczyk, Słowiański Jedwab, Piersi w SPA, Biosensual, Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, Lilante.pl.Hotel Joanna, Duet Akrobatyczny La Diamante, Radosław Markowski Partnerzy medialni: Dwie Szpilki, TV Wałbrzych, Wałbrzych24.com, TV DAMI, Fotografia Radosław Witas, Panorama Wałbrzyska, Tygodnik Wałbrzyski, Nowe Wiadomości Wałbrzyskie, Dwumiesięcznik Lady’s Club, Magazyn Businesswoman&Life, Magazyn art of Beauty, Kapitał Dolnego Śląska(Fotografia Radosław Witas)   26 cerwca 2014 r.

 Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyła w II Wrocławskim Forum Kobiet we Wrocławskim Centrum Kongresowym w Hali Stulecia zorganizowanym przez Zachodnią Izbę Gospodarczą i Stowarzyszenie MoMo.

Forum w zakresie merytorycznym obejmowało swoim zasięgiem takie zagadnienia jak: sukces w mediach, kulturze, medycynie, polityce i nauce. Bloki tematyczne połączone były wywiadami z Gośćmi Specjalnymi, kobietami biznesu, nauki i gwiazdami telewizyjnymi. Swoją obecnością zaszczyciły: Katarzyna Skrzynecka – aktorka i wokalistka , Alicja Węgorzewska – wybitna śpiewaczka operowa, prof. dr hab. Alicja Chybicka – Senator RP, Kierownik Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej, prof. dr hab. Marta Kopaczyńska – biocybernetyka i inżynieria biomedyczna, Agnieszka Arendarczyk – ekspert medycyny przeciwstarzeniowej i dietetyki, Renata Granowska – Radna Miasta Wrocławia, jedna z najbardziej wpływowych kobiet Dolnego Śląska 2014.

Dodatkowo w trakcie forum zaproszone panie mogły wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach a także skorzystać ze specjalnie na  tę okazje przygotowanej strefy Chillout.

        

17 czerwca 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska uczestniczyła w Dniu Przedsiębiorczości i Pracy  zorganizowanym przy współpracy Urzędu Miasta Strzegom oraz Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Świdnicy w ramach obchodów Dnia Kamieniarza.

W trakcie spotkania zaproszeni goście przedstawili strzegomskim przedsiębiorcom nowe instytucje i programy wspierające i wspomagające tworzenie lokalnych biznesów, min:   Inkubator Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego, program Ekologiczne Przedsiębiorstwo, pożyczki unijne w ramach inicjatywy Jeremie, dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej z Funduszu Pracy, leasing na start. Ponadto radca prawny dr Paweł Bojarski wygłosił prezentację na temat aspektów prawnych prowadzenia działalności gospodarczej.

Dodatkowo podczas Dnia Przedsiębiorczości i Pracy organizatorzy uruchomili dla przedsiębiorców indywidualne konsultacje z partnerami merytorycznymi spotkania.

5 czerwca 2014 r.

Radca prawny dr Paweł Bojarski brał udział w Forum Inwestycyjnym Powiatu Wrocławskiego w Zamku Topacz w miejscowości Ślęza. Spotkaniu o charakterze regionalnym towarzyszyła konferencja o tematyce związanej z rozwojem gospodarczym w sferze globalnej jak i lokalnej, stworzenie odpowiedniego klimatu do inwestowania  w oparciu o wielosektorowe partnerstwo oraz przedstawienie instrumentów wsparcia dla inwestorów. Dodatkowo w trakcie trwania Forum zorganizowano targi inwestycyjne i wystawy zdjęć prezentujące firmy i największe inwestycje z terenu powiatu wrocławskiego.

Podczas konferencji swoje wystąpienia zaprezentowali min.: Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Barbara Kaśnikowska, Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych Andrzej Jamrozik, Dyrektor Agencji Mienia Wojskowego Zbigniew Sieja, Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Dariusz Ostrowski.

3 czerwca 2014 r. 

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska jako partner Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej już po raz kolejny uczestniczyła w Zjeździe  Delegatów zorganizowanym w Hotelu Wrocław. Podczas spotkania działał punkt konsultacyjny w ramach którego prawnicy z Kancelarii udzielali członkom DIR porad prawnych.

30 maja 2014 r.

Radca prawny dr Paweł Bojarski uczestniczył w konferencji pt. “Odnawialne zasoby i źródła energii szansą samowystarczalności energetycznej i rozwoju powiatu oławskiego” zorganizowanej przez Powiat Oławski, Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polską Geotermalną Asocjację oraz Zachodnią Izbę Gospodarczą. Priorytetem konferencji było zainicjowanie nowych pomysłów umożliwiających wypracowanie platformy organizacyjno-technicznej, która służyłaby do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej na terenie powiatu oławskiego. Spotkanie zakończył panel dyskusyjny na temat: “Praktycznych aspektów wykorzystania biomasy” pod przewodnictwem Wiceprezesa ZIG dr Macieja Sygita.

28 maja 2014 r.

Miło nam poinformować, że już ukazało się nowe wydanie magazynu Horyzonty . W słowie wstępnym do numeru radca prawny dr Paweł Bojarski, Członek Rady Zachodniej Izby Gospodarczej, podsumowuje 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także podkreśla kluczową rolę funduszy unijnych, dzięki którym ogromna liczba przedsiębiorców rozwinęła własne biznesy. Dodatkowo radca prawny dr Paweł Bojarski, w związku z pojawieniem się nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020, precyzuje główne cele i zadania Zachodniej Izby Gospodarczej, która chce wspierać przedsiębiorców w dążeniu do pozyskiwania funduszy.

W wydaniu znalazła się także informacja o jubileuszu 10-lecia działalności Kancelarii Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska, który został połączony ze zmianą nazwy i formy prowadzenia działalności. Przypominamy Państwu, że Kancelaria przekształciła się w spółkę partnerską. Do grona wspólników dołączyła radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska od wielu lat związana z Kancelarią.

Te oraz inne, równie ciekawe artykuły odnajdą Państwo w nowym wydaniu magazynu, który zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do lektury!

Horyzonty – maj 2014

23 maja 2014 r.

Radca Prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyła w konferencji naukowej pt.: Porozumienie ponad podziałami. Mediacje i komunikacja, której organizatorem był Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konferencja w pierwszej swojej części była poświęcona  kulturowym aspektom konfliktów i osiągania porozumienia w społeczeństwie jako czynnika wpływającego na mediacje prowadzone w szeroko pojętej sferze publicznej. Kolejna sesja dotyczyła językowych aspektów komunikacji w odniesieniu do uwarunkowań społecznych i prawnych będących czynnikiem wpływającym na możliwość uzyskania porozumienia na proces mediacji. Natomiast ostatnia jej część obejmowała rozważania na temat roli podmiotów publicznych we wspieraniu osiągnięcia porozumienia przez jednostki będące w konflikcie.

23 maja 2014 r.

Polski Instytut Rozwoju Rynku zorganizował we Wrocławiu Regionalne Forum Zarządców Nieruchomości Komercyjnych poświęcone zagadnieniom branży zarządzania nieruchomościami komercyjnymi oraz prezentacji rozwiązań wspomagających zarządzanie tymi nieruchomościami.

Podczas spotkania radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska poprowadziła seminarium pt.: Windykacja należności czynszowych przy wynajmie komercyjnym. Uczestnicy Forum dowiedzieli się jak samodzielnie mogą dokonać oceny wiarygodności kontrahentów, jakie dokumenty mają największy wpływ na skuteczność działań na etapie sądowym a także zdobyli wiedzę na temat polubownych metod rozwiązywania sporów oraz prowadzenia procesów sądowych.

21 maja 2014 r.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego w Hotelu Ibis Styles w Wałbrzychu zorganizował konferencję pt.: Wsparcie dla firm – nowe środki unijne w ramach Inicjatywy JEREMIE. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców, którzy licznie przybyli na konferencję aby wysłuchać porad ekspertów w jaki sposób można zdobyć dodatkowe środki pieniężne na rozwój własnej firmy.

Podczas konferencji wykład, a także punkt konsultacyjny mieli prawnicy z Kancelarii Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska.

  20 maja 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska już po raz kolejny wspierała merytorycznie spotkanie poświęcone Inicjatywie JEREMIE. Tym razem Fundusz Regionu Wałbrzyskiego we współpracy z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. zorganizował w Hotelu Jan w Wojcieszycach konferencję pt.:  Pożyczki unijne – kluczowe wsparcie dla przedsiębiorców. Inicjatywa JEREMIE – źródło finansowania działalności gospodarczej.

Gośćmi specjalnymi spotkania był dr Jerzy Tutaj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który opowiedział o  roli przedsiębiorców i ich potencjale wpływającym na rozwój Dolnego Śląska oraz Dariusz Wieloch, Zastępca Dyrektora Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawiający Inicjatywę JEREMIE jako szansę dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Radca prawny dr Paweł Bojarski w trakcie konferencji omówił temat dotyczący dostosowania formy prawnej prowadzenia działalności do planów rozwojowych przedsiębiorców.

W trakcie trwania konferencji działał Prawny Punkt Konsultacyjny, w ramach którego prawnicy z Kancelarii Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska spółka partnerska udzielali przedsiębiorcom porad prawnych.

  15 maja 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska uczestniczyła w IV edycji Dnia Przedsiębiorczości i Pracy, który został zorganizowany przy współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy oraz Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Świdnicy.

W trakcie spotkania przedsiębiorcy wysłuchali prelekcji zaproszonych gości o następującej tematyce: Inkubator Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego szansą na rozwój nowych przedsiębiorstw,  Ekologiczne Przedsiębiorstwo, Pożyczki dla firm – również na start, Debiut Gospodarczy jako wsparcie dla przedsiębiorczych, Od pomysłu do wielkiego biznesu, Dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, Dotacje na lata 2014 – 2020 szansą na rozwój Twojego Biznesu.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska omówiła: Aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej.

Dodatkowo podczas Dnia Przedsiębiorczości organizatorzy uruchomili dla przedsiębiorców indywidualne konsultacje z partnerami merytorycznymi spotkania.

9 maja 2014 r.

 W  Hotelu Jedlinka w Jedlinie Zdroju odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Sudeckiego Związku Pracodawców. W trakcie nadzwyczajnego zjazdu przedsiębiorcy zrzeszeni w związku zdecydowali o zmianie nazwy SZP. Sudecki Związek Pracodawców zmieni swoją nazwę na Dolnośląscy Pracodawcy.

Jednocześnie tego samego dnia po części oficjalnej w Browarze Jedlinka odbyło się spotkanie Sudeckiego Klubu Pracodawców. W trakcie spotkania Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz poprzez swoje wystąpienie: “Dialog z lokalnymi pracodawcami z perspektywy administracji rządowej” zadeklarował bliższą współpracę z przedsiębiorcami z Dolnego Śląska, natomiast Członek Zarządu SZP Marcin Kowalski przedstawił uroczyście nowych członków związku.

  24 kwietnia 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska sp. partnerska oraz Biskup & Joks Brokers Sp. z o.o. jako Partnerzy Strategiczni spółki Human Partner Sp. z o.o. wspólnie zorganizowali spotkanie konsultacyjne pod hasłem  NASZE WSPARCIE TWÓJ ROZWÓJ w Dolnośląskiej Izbie Gospodarczej we Wrocławiu. Celem spotkania było przybliżenie przedsiębiorcom Nowej Perspektywy Finansowej na lata  2014-2020 w ramach pozyskiwania Funduszy Europejskich.

W trakcie spotkania przedsiębiorcy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z zakresu pozyskiwania środków unijnych, prawa i ubezpieczeń. Zostały przedstawione możliwości i formy pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania, szkoleń, doradztwa, prawne aspekty działalności gospodarczej finansowanej ze środków UE oraz ubezpieczenia inwestycji.

17 kwietnia 2014 r.

Radca prawny dr Paweł Bojarski oraz radca prawny dr Katarzyna Schmidt – Kwiecińska uczestniczyli w uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym organizowanym przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. W spotkaniu brali udział właściciele firm z sektora mikro, małej i średniej przedsiębiorczości oraz m.in. Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Jerzy Tutaj, Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Starosta Wałbrzyski Józef Piksa oraz Barbara Kaśnikowska, Prezes WSSE Invest-Park.

16 kwietnia 2014 r.

Radca Prawny dr Paweł Bojarski wraz z przedstawicielem Kancelarii Marcinem Arciszewskim uczestniczyli w XXIV Gali Przedsiębiorczości organizowanej przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

Uroczysta gala wręczenia Statuetek SPiKŚ odbywała się w Hotelu Piast – Roman w Świdnicy. Gośćmi honorowymi tegorocznej gali była wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik i wiceminister administracji i cyfryzacji Stanisław Huskowski, marszałek województwa Jerzy Tutaj, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek oraz starosta świdnicki Zygmunt Worsa.

Najważniejszym punktem spotkania było wręczenie statuetek stowarzyszenia w trzech kategoriach. W pierwszej kategorii Przedsiębiorca nagrodę otrzymał Pan Józef Suchorzewski (Pebek, Fado), w kategorii Menadżer zwycięzcą został Pan Ryszard Sobański (MZEC) natomiast w ostatniej kategorii Przedsiębiorca – społecznik statuetkę otrzymał Pan Piotr Snopczyński.

Wszystkim nominowanym i laureatom tegorocznych nagród SPiKŚ serdecznie gratulujemy!

14 kwietnia 2014 r.

Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska została zaproszona do uczestnictwa w projekcie Doing Business Polska  2015  realizowanym przez Bank Światowy. Projekt ma na celu ocenę środowiska prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce na poziomie regionalnym. Nakierowany jest na zidentyfikowanie, a następnie eliminację przeszkód dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyła  w części projektu poświęconej Egzekwowaniu umowy handlowej na drodze sądowej.

Dr Paweł Bojarski uczestniczył w części projektu poświęconej Rejestracji przeniesienia własności nieruchomości.

9 kwietnia 2014 r.

Informujemy, że w celu zwiększenia konkurencyjności oraz podniesienia standardów profesjonalizmu w zakresie udzielanej obsługi prawnej, Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska uczestniczy w projekcie Tworzymy Fundusze Szkoleniowe współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 kwietnia 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska uczestniczy w projekcie Diversity Index. Projekt ma charakter innowacyjny i zakłada wypracowania nowatorskich metod działania, innowacyjnych instrumentów i narzędzi. Celem projektu jest wypracowanie, przetestowanie i upowszechnienie kompleksowego narzędzia analizy Zarządzania Różnorodnością w przedsiębiorstwie.

8 kwietnia 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt – Kwiecińska już po raz czwarty brała udział w targach pracy Wrocław CAREER EXPO 2014 jako wystawca.

Podczas tegorocznej wiosennej edycji zaprezentowało się ponad 100 firm z różnych branż. Dla Kancelarii targi były okazją do poszukiwania wykwalifikowanych specjalistów z wykształceniem w branży księgowo-podatkowej  oraz nawiązania współpracy w zakresie odbywania praktyk przez studentów studiów prawniczych i administracyjnych.

8 kwietnia 2014 r.

Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska poprowadziła pierwsze spotkanie Sekcji Kobiet Biznesu Sudeckiego Związku Pracodawców. W trakcie spotkania omówiono możliwość włączenia się przez Sekcję w inicjatywy popularyzujące aktywność kobiet. Poruszono tematy związane z istnieniem barier dla rozwoju przedsiębiorczości kobiet. Zaplanowano główne kierunki rozwoju Sekcji.

8 kwietnia 2014 r.

Radca prawny dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska poprowadziła seminarium pt. Skuteczna windykacja dla przedsiębiorców Sudeckiego Związku Pracodawców. Miejscem wydarzenia był T-Park w Szczawnie Zdroju. Przedsiębiorcy zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi weryfikacji kontrahentów, polubownych metod rozwiązywania sporów oraz prowadzenia procesów sądowych. Poruszane zostały ponadto tematy związane z windykacją roszczeń.

27 marca 2014 r.

Z przyjemnością informujemy, że dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska jest członkiem Komisji ds. Kobiet Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego we Wrocławiu.

26 marca 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska uczestniczyła w charakterze partnera merytorycznego w konferencji organizowanej przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego pt.: Prawo i finanse- kluczowe wsparcie dla przedsiębiorców. Środki unijne w ramach Inicjatywy JEREMIE.

Celem konferencji było przybliżenie przedsiębiorcom Inicjatywy JEREMIE, stanowiącej szansę na rozwój dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dr Paweł Bojarski wygłosił prelekcję na temat dostosowania formy prawnej prowadzenia działalności do planów rozwojowych przedsiębiorców. Poruszył także zagadnienia związane z przekształceniem przedsiębiorstwa.

W trakcie spotkania działał Prawny Punkt Konsultacyjny, w ramach którego prawnicy z Kancelarii udzielali porad prawnych przedsiębiorcom uczestniczącym w konferencji.

Więcej informacji na temat Inicjatywy JEREMIE znajdą Państwo na stronie: www.frw.pl

26 marca 2014 r.

Z przyjemnością informujemy, że dr Paweł Bojarski został wybrany do Rady Izby podczas Walnego Zgromadzenia Członków Zachodniej Izby Gospodarczej.

Podczas Walnego Zgromadzenia oprócz wyboru nowych władz do Rady Izby, Rady Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego Izby przedstawiono sprawozdanie finansowe z działalności za rok 2013 oraz omówiono plan działań.

Do ważniejszych celów Zachodniej Izby Gospodarczej należy chęć zwiększenia działań integracyjnych oraz przeprowadzenie misji gospodarczych, wspólnie z Radą ds. Współpracy z Zagranicą. Kolejnymi etapami są położenie nacisku na działalność ekspercką, a także zwiększenie efektywności relacji z urzędami.

W ramach nowo utworzonego Związku zostaje powołana Federacja Pracodawców Dolnego Śląska stojąca na straży interesów pracodawców.

25 marca 2014 r.

Z przyjemnością informujemy, że dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska została wybrana Przewodniczącą Sekcji Kobiet Biznesu przy Sudeckim Związku Pracodawców.

Głównym celem działania Sekcji Kobiet Biznesu jest stworzenie forum do wymiany doświadczeń oraz współpracy pomiędzy Kobietami Biznesu w ramach Sudeckiego Związku Pracodawców oraz wspierania działalności kobiet w biznesie.

24 marca 2014 r.

Dolnośląskie firmy przygotowują się już do nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt - Kwiecińska sp. partnerska oraz firma doradcza Human Partner Sp. z .o.o. właśnie podpisały porozumienie w zakresie kompleksowej obsługi przedsiębiorstw, zainteresowanych pozyskiwaniem funduszy unijnych.

Podpisana umowa o współpracy przewiduje wspólne działanie w zakresie obsługi przedsiębiorców  zainteresowanych pozyskiwaniem środków unijnych w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Kancelaria zapewnia kompleksowe wsparcie prawne podczas procesu aplikowania, jak i realizacji przyszłych projektów finansowych z funduszy strukturalnych UE. Nowy model współpracy przewiduje również wspólne działania informacyjne w środowiskach gospodarczych. Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska jest pierwszym podmiotem prawniczym w regionie, który rozpoczął oficjalne przygotowania do nowego okresu programowania UE.

Jak mówi dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska, wspólnik w kancelarii, przedsiębiorcy otrzymują wsparcie w postaci analizy prawnej prowadzonej działalności w zakresie możliwości pozyskania środków unijnych. Kancelaria wskaże także, jak dostosować formę prawną prowadzenia biznesu do wymagań warunkujących pozyskanie funduszy UE. To pierwsza tego typu usługa na naszym rynku, gdzie przedsiębiorcy otrzymują kompleksowe wsparcie merytoryczne w zakresie przygotowania wniosku aplikacyjnego, jak i obsługi prawnej- tłumaczy dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska.

Spółka Human Partner jest dynamicznie rozwijającą się firmą doradczo-szkoleniową, która świadczy usługi rozwojowe adresowane do sektora MŚP i podmiotów z sektora publicznego. Wysoki poziom usług gwarantuje wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008 oraz konsultanci, którzy byli ekspertami Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie ocen wniosków aplikacyjnych.

21 marca 2014 r.

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska była partnerem merytorycznym wydarzenia organizowanego przez MK Estate sp. z o.o. oraz Instytutu Rozwoju Rynku Nieruchomości pt. Jak stać się właścicielem nieruchomości już od 55 000 zł. Konferencja została zorganizowana w Centrum Konferencyjnym ZIG. Dr Paweł Bojarski omówił zagadnienia prawne związane z rynkiem nieruchomości.

20 marca 2014 r.

Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria rozpoczyna kolejny etap swojego rozwoju.

W bieżącym roku obchodzimy 10 lecie działalności. Na rynku usług prawniczych funkcjonujemy od 2004 roku. Od tego czasu stale rozwijamy się wraz z naszymi Klientami, na bieżąco reagując na zmiany gospodarki oraz prawa. Przez wiele lat udało nam się zbudować relacje zaufania z Klientami strategicznymi. Wypracowaliśmy efektywne metody współpracy. Staliśmy się pośrednio uczestnikami sukcesów wielu firm, z satysfakcją towarzyszyliśmy im w zawieraniu ważnych kontraktów. Rozwój naszych Klientów motywował nas  do stałego rozszerzania oferty świadczonych usług, czego wynikiem było utworzenie Departamentów, w których pracuje już ponad 30 prawników specjalizujący się w poszczególnych dziedzinach prawa.

Obecnie jesteśmy jedną z wiodących dolnośląskich kancelarii prawnych specjalizującą się w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców. Ten, jakże ważny dla nas Jubileusz, łączymy ze zmianą formy prawnej prowadzonej przez nas działalności. Kancelaria przekształciła się w spółkę partnerską. Do grona wspólników dołączyła radca prawny

dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska od wielu lat związana z Kancelarią.

Od marca 2014 roku funkcjonujemy pod nazwą:

Kancelaria Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska

Za te 10 lat nieustannego rozwoju chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym Klientom. Zaufanie jakim nas Państwo obdarzają w codziennej współpracy, jest dla nas motywacją do dalszego działania a także budowania renomy firmy opartej na profesjonalizmie, skuteczności oraz szybkości reagowania na problemy natury prawnej.

3 marca 2014 r.

Dr Paweł Bojarski uczestniczył jako ekspert w audycji Gospodarka prowadzonej przez

red. Jolantę Piątek w Radiu Wrocław.

24 luty 2014 r.

Klub Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej  zorganizował spotkanie przedsiębiorców

w libereckim Hotelu Centrum Babylon.

Tym razem podczas spotkania były poruszane dwa zagadnienia: “Współpraca gospodarcza województw przygranicznych: Opolskiego, Dolnośląskiego i Libereckiego oraz Prawne i podatkowe warunki działalności podmiotów gospodarczych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki regionów przygranicznych”.

Spotkanie było skierowane głównie do podmiotów czeskich. Prelekcje prowadzili eksperci,

z doświadczeniem w branży prawa i podatków, z Kancelarii Radcy Prawnego dr Paweł Bojarski z Wrocławia: Marcin Arciszewski oraz Kacper Białostocki.

Wśród prezentowanych zagadnień duże zainteresowanie wzbudziły, między innymi, stawki podatkowe, zawiłości związane z naliczaniem podatku oraz możliwość odliczania ulgi za posiadanie internetu w telefonie komórkowym.

Spotkanie realizowane było w ramach projektu Razem dla biznesu współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska  Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Podczas przerw, redaktor Janusz Maćkowiak, reprezentujący Partnera Wiodącego projektu – Radio Opole S.A., nagrał wiele ciekawych wywiadów z prelegentami i uczestnikami. Materiał ten został wykorzystany podczas jednej z cyklicznych audycji Radia pod tytułem Rynek.

23 luty 2014 r.

Z przyjemnością informujemy, że radca prawny dr Paweł Bojarski dołączył do Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan stanowi reprezentatywne dla przedsiębiorców forum wyrażania poglądów na temat prawa podatkowego. To zespół ekspertów podatkowych, finansowych i prawnych. W jej skład wchodzą specjaliści z firm doradczych, kancelarii prawnych oraz menedżerowie odpowiedzialni w firmach członkowskich Konfederacji za sprawy podatkowe, księgowe i finansowe. Celem działania Rady jest przygotowywanie projektów służących poprawie jakości prawa podatkowego oraz kreowanie rozwiązań korzystnych dla przedsiębiorców, a co za tym idzie dla rozwoju gospodarczego.

21 luty 2014 r.

Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska wygłosiła prelekcję w ramach Regionalnego Spotkania Zarządców Nieruchomości we Wrocławiu pt. Prowadzenie sporów sądowych przez wspólnoty mieszkaniowe. Sprzedaż zadłużonego lokalu.

W trakcie wydarzenia prawnicy z Kancelarii udzielali konsultacji prawnych dla przedsiębiorców.

19 luty 2014 r.

Kancelaria Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego występowała w charakterze partnera merytorycznego wydarzenia organizowanego przez Sudecki Związek Pracodawców w Dolnośląskim Parku Technologicznym T-Park.

Przedstawiciele Oddziału ZUS w Wałbrzychu zaprezentowali zagadnienia:

“Program dofinansowania przedsiębiorstw w ramach prewencji wypadkowej”

“Zmiany w systemie emerytalnym”

“Nowy program Płatnik- najważniejsze zmiany”.

Dr Paweł Bojarski oraz dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska zaprezentowali zagadnienie: “Umowa zlecenia a umowa o dzieło – porównanie”.

18 luty 2014 r.

Dr Paweł Bojarski oraz dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyli w spotkaniu przedsiębiorców organizowanym przez Projekt Wspierania Przedsiębiorczości w Hotelu Park Plaza we Wrocławiu. W trakcie wydarzenia Kapituła Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej dokonała wręczenia srebrnego medalu dla PWP za zasługi dla społeczności lokalnej.

11 luty 2014 r.

Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyła w spotkaniu Stowarzyszenia Soroptymistek Klub Wałbrzych w Hotelu Ibis Styles w Wałbrzychu. W spotkaniu uczestniczyła Prezydentka SI klubów polskich Anna Wszelaczyńska z Krakowa oraz Prezydentka SI Klubu we Wrocławiu Lucyna Schumacher.

11 luty 2014 r.

Dr Paweł Bojarski oraz dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyli w spotkaniu w ramach cyklu “Sudeckie Śniadania Biznesowe”, którego tematem była: “Efektywność energetyczna i możliwość ograniczenia energochłonności w firmie.”

Prezentacje tematyczne:

“Poprawa efektywności energetycznej przedsiębiorstwa” – Maciej Żebrowski

“Green S.A. na tle obecnego rynku energetycznego” -Green S.A.

“Akademia energii odnawialnej i ograniczenia energochłonności w sektorze MŚP” – Justyna Gnutek-Chudy.

3 luty 2014 r.

Przedstawiciel Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego wziął udział w cyklicznym spotkaniu Klubu Biznesu Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Spotkanie odbyło się w siedzibie Centrum Rozwoju Zawodowego “Krzywy Komin”.

Centrum “Krzywy Komin” to nowoczesne i niezwykłe miejsce na mapie Wrocławia pozwalające na kształcenie teoretyczne i praktyczne. Pełni także funkcje wystawiennicze.

31 stycznia 2014 r.

Dr Paweł Bojarski oraz dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyli w III spotkaniu Sudeckiego Klubu Pracodawców. W trakcie wydarzenia Robert Hadaś z Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej zaprezentował zagadnienie “Dotacje inwestycyjne dla MŚP wspierające innowacyjność produktową i procesową na poziomie przedsiębiorstwa.”

W trakcie spotkania zaprezentowali zostali nowi członkowie Sudeckiego Związku Pracodawców.

Kancelaria występowała w charakterze partnera merytorycznego wydarzenia. Niespodzianką dla uczestników było nocne zwiedzanie Zamku Książ.

28 stycznia 2014 r.

Przedstawiciele Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego brali udział w otwartym spotkaniu Projekty Wspierania Przedsiębiorczości, które było okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 przedstawicieli różnych branży.

14 stycznia 2014 r.

Przedstawiciel Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego brał udział w spotkaniu partnerów Projektu Wspierania Przedsiębiorczości, który odbył się w siedzibie Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Spotkanie prowadzone było przez doświadczonego trenera biznesu Krzysztofa Plicha. Celem spotkania było nabycie umiejętności pozwalających na znaczne podniesienie efektywności pracy w zespole PWP.

13 stycznia 2014 r.

Przedstawiciel Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego brał udział w spotkaniu Klubu Biznesu Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Tym razem wydarzenie miało miejsce w restauracji i zarazem galerii sztuki RIVER. W trakcie spotkania zaprezentowany został lokalny Klub Sportowy Ślęza Wrocław.

13 stycznia 2014 r.

Dr Paweł Bojarski oraz dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyli w Spotkaniu Noworocznym Związku Pracodawców Polska Miedź. W trakcie uroczystości podsumowano 2013 r. oraz wyznaczono nowe cele. W spotkaniu udział wzięli członkowie  Związku Pracodawców Polska Miedź, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele największych organizacji pracodawców przedsiębiorców  Dolnego Śląska, rektorzy dolnośląskich wyższych uczelni, naukowcy oraz  przedstawiciele administracji rządowej i instytucji nadzoru i kontroli.

18 grudnia 2013 r.

 Dr Paweł Bojarski oraz dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyli w spotkaniu konsultacyjno- informacyjnym “Dialog społeczny na Dolnym Śląsku- rozwiązania dla lokalnych przedsiębiorców” , organizowanym przez Sudecki Związek Pracodawców. Wydarzenie odbyło się 18 grudnia 2013 r. w Zamku Książ w Wałbrzychu.

Kancelaria Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego objęła patronat merytoryczny nad spotkaniem. Prawnicy Kancelarii udzielali pracodawcom porad  prawnych. Dr Paweł Bojarski uczestniczył w panelu dyskusyjnym z udziałem przedstawicieli samorządowców, pracodawców, liderów opinii. W trakcie spotkania Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej zaprezentował zagadnienie “Perspektywy rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej i współpracy z pracodawcami w 2014 r.”

Więcej o wydarzeniu w materiale telewizyjnym :http://www.tvsudecka.pl/46,3457-aktywni_pracodawcy_-_podsumowanie_projektu.html

 

Po spotkaniu przedstawiciele Kancelarii uczestniczyli w Wigilii Dolnośląskich Pracodawców.

  17 grudnia 2013 r.

Dr Paweł Bojarski oraz dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyli w Uroczystym Spotkaniu Opłatkowym Zachodniej Izby Gospodarczej, Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej oraz Loży Dolnośląskiej Business Centre Club, które odbyło się 17 grudnia w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Gościem Honorowym uroczystości był generał Mirosław Hermaszewski, któremu został nadany Tytuł Honorowego Mistrza. W nastrój składania życzeń wprowadziły kolędy w wykonaniu zespołu Sygit Band.

  16 grudnia 2013 r.

Z przyjemnością informujemy, że Dyrektor Kancelarii Katarzyna Schmidt-Kwiecińska obroniła pracę doktorską pt. “Wpływ prawa europejskiego na praktykę interpretacyjną sądów polskich.” Rada Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego nadała Pani Schmidt-Kwiecińskiej stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa.

  5 grudnia 2013 r.

Przedstawiciele Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego brali udział w walnym zgromadzeniu członków Związku Pracodawców Ziemi Jaworskiej. W trakcie spotkania przegłosowane zostały poprawki do statutu związku.  Po głosowaniu wygłoszona została prelekcja  przez prawnika Kancelarii Marcina Arciszewskiego na temat sposobów zabezpieczania realizacji umów oraz spadkobrania. Po zakończeniu prezentacji członkowie związku aktywnie brali udział w dyskusji na temat interesujących ich zagadnień z zakresu prawa cywilnego.

  5 grudnia 2013 r.

Dr Paweł Bojarski oraz Katarzyna Schmidt-Kwiecińska uczestniczyli w 5 Karkonosko-Izerskim Sejmiku Turystycznym, organizowanym w Jeleniej Górze. Celem spotkania była diagnoza stanu rynku turystycznego i jego perspektywy. Dr Paweł Bojarski zaprezentował zagadnienie “Zabezpieczenie umów oraz przeciwdziałanie zatorom płatniczym w branży turystycznej”.

4 grudnia 2013 r.

Przedstawiciele Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego uczestniczyli w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym “Możliwości rozwoju dolnośląskich pracodawców w latach 2014-2020″, organizowanym przez Sudecki Związek Pracodawców w Centrum Konferencyjnym WPP we Wrocławiu. Podczas spotkania dr Paweł Bojarski zaprezentował zagadnienie “Skuteczne zabezpieczanie umów”. Wydarzenie było okazją do szerszego dyskutowania o możliwościach rozwoju sektora MŚP w latach 2014-2020.

28 listopada – 1 grudnia 2013 r.

Przedstawiciele Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego uczestniczyli w VI Zjeździe Firm Rodzinnych we Wrocławiu u-Rodziny 2013. Nad wydarzeniem objął honorowy patronat Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Dr Paweł Bojarski uczestniczył w charakterze prelegentach w “Wielkiej ławie prawników” – panelu dyskusyjnym poświęconym newralgicznym zagadnieniom prawnym istotnym dla funkcjonowania firm rodzinnych.

21 listopada 2013 r.

Kancelaria Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego uczestniczyła w charakterze wystawcy w Targach Career EXPO, organizowanych w Hali Stulecia we Wrocławiu. Targi pracy były okazją do poszukiwania przez Kancelarię wykwalifikowanych specjalistów z wykształceniem w branży prawno-księgowo-podatkowe.

18 listopad 2013 r.

Przedstawiciele Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego uczestniczyli w konferencji organizowanej dla czeskich przedsiębiorców w Nachodzie. Tematem spotkania realizowanego w ramach projektu Razem dla biznesu, wspierającego przygranicznych przedsiębiorców, były: “Prawne i podatkowe warunki działalności podmiotów gospodarczych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki regionów przygranicznych”. Spotkanie skierowane zostało głównie do podmiotów czeskich. Dr Paweł Bojarski zaprezentował prawne możliwości oraz zagrożenia związane z rozpoczęciem działalności w Polsce przez przedsiębiorców czeskich. Piotr Milewicz omówił natomiast zagadnienia z zakresu prawa podatkowego, ze szczególnym uwzględnieniem podatku VAT.

15 listopad 2013 r.

Przedstawiciele Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego uczestniczyli w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym w Świdnicy pod nazwą

“RPO 2014-2020 – możliwości rozwoju sektora MŚP w latach 2014-2020″ w ramach projektu “Wzmocnienie rozwoju Sudeckiego Związku Pracodawców”. Celem wydarzenia  było  wskazanie pracodawcom, instytucjom otoczenia biznesu i samorządom, możliwości i szans płynących ze współpracy na rzecz rozwoju dialogu społecznego w celu zapewnienia lokalnego rozwoju społeczno-gospodarczego. Dr Paweł Bojarski zaprezentował zagadnienia związane z zawieraniem umów przez przedsiębiorców.

7 listopad 2013 r.

Przedstawiciel Kancelarii Marcin Arciszewski uczestniczył w II Spotkaniu Sudeckiego Związku Pracodawców, podczas którego doszło do podpisania porozumienia między Sudeckim Związkiem Pracodawców a Powiatowym Urzędem Pracy w Wałbrzychu. W trakcie spotkania przedstawiono także nowych członków.

W trakcie wydarzenia członkowie Sudeckiego Związku Pracodawców zostali zaproszeni do korzystania z konsultacji prawnych Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego oraz ze specjalnych pakietów promocyjnych.

Więcej o wydarzeniu:

http://www.walbrzych24.com/1-wiadomosci/11611-ii-spotkanie-sudeckiego-klubu-pracodawcow-bez-foto?vsig11611_0=12#vs_img

7 listopad 2013 r.

Kancelaria Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego objęła funkcję partnera merytorycznego seminarium organizowanego we Wrocławiu przez PKO Bank Polski pt. “Zatory płatnicze w segmencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. Miejscem spotkania było Dynamic Congress Centre Rakietowa.


Copyright 2011, Bojarski - All right reserved.